League of Legends

EU LCS 2018 Bahar Mevsimi şampiyonu Fnatic oldu

Riot Games

Avrupa sahnesindeki en başarılı espor organizasyonlarından birisi olan Fnatic, iki yıllık aranın ardından tahtını geri aldı ve EU LCS 2018 Bahar Mevsimi şampiyonu oldu. 

Bu yılı harika bir şekilde geçiren Fnatic, dominant oyununu şampiyonluk ile taçlandırmayı başardı. Playofflara yarı finalden başlayan ekip, öncelikle Vitality’yi rahat bir şekilde geçti ve Final’de rakibini bekledi. G2 da Splyce’ı rahatlıkla geçerek adını finale yazdırdı. Bu iki başarılı organizasyon lig aşaması sırasında birbirleriyle defalarca karşılaşmış olmasına rağmen hiç bir mevsim finalinde şampiyonluk mücadelesi vermemişti. EU LCS’in en çok şampiyonluk kazanan iki takımı dün gece nefes kesen bir mücadeleyle 2018 Bahar Mevsimi Şampiyonu olmak için Vadi’ye indi.

Serinin ilk maçında G2’nun erken oyunu oldukça başarılı geçirdiğine şahit olduk. Zac tercihiyle hem üst koridorda hem de alt koridorda büyük bir etki yaratabilen Jankos’un erken baron kararı da kağıt üzerinde karşılaşmayı G2’ya getirebilecek bir hamle olabilirdi. Fakat Fnatic rakibini baron pitinde yakaladı ve G2 güçlendirmeyi almasına rağmen dört skor çıkararak karşılaşmanın kontrolünü ele geçirdi. Rekkles’ın olağanüstü  Tristana performansı resmi olmasa da takıma 5’te 5 getirdi ve Fnatic seride 1-0 öne geçti.

Serinin ikinci karşılaşmasının da ilk maça benzer bir şekilde başlayıp devam ettiğini söylemek mümkün. Yine G2 erken oyunu kontrol etse de tek bir takım savaşı Fnatic’in maçı kazanmasına yetti. Rekkles ise Sivir tercihile bu karşılaşmada da 5’te 5 yaparak bir ilke imza attı. Serinin son maçı ise tamamıyla Fnatic’in kontrolünde geçti. Caps’in Zoe oyunu takıma büyük avantaj sağlarken Fnatic bir bütün halinde iyi oynayarak şampiyonluğa ulaştı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir