League of Legends

Edward Gaming koçu NoFe istifa etti

Riot Games

Worlds 2018’de de mücadele eden Edward Gaming’in koçu NoFe, görevinden istifa ettiğini açıkladı. 

LPL’in en köklü ve başarılı takımlarından Edward Gaming, bir kez daha Worlds’ü hayal kırıklığıyla kapattı. LPL’in 3. takımı olarak turnuvaya katılan ekip öncelikle Ön Eleme aşamasında mücadele etti. A grubundan Infinity ve Dire Wolves ile oynayan takım, grubu birinci bitirerek bir sonraki turda Detonation FocusMe ile eşleşmişti. Grup aşamasındaki Infinity karşısında aldığı galibiyet ve ekibin orta oyundaki karar mekanizmasının zayıflığından ötürü izleyiciler serinin 3-2 gibi yakın bir skorla bitmesini beklerken EDG rakibine maç vermeden 3-0 ile Worlds gruplarına kalmayı başardı.

Ölüm grubu olarak gösterilen C grubunda KT, MAD ve Team Liquid ile oynayan EDG, grup maçlarının son gününde KT’yi yenerek Team Liquid ile olası bir tiebreaker karşılaşmasını engelledi ve Çeyrek Final’e yükseldi. Burada Fnatic ile karşılaşan takım dezavantajlı taraf olarak seriye çıktı. Baktığımızda Fnatic ile iyi eşleşen Edward Gaming seriye çok iyi başlayarak ilk maçı alsa da sonraki üç maçı kaybetti ve turnuvaya da veda etti.

Worlds 2018 öncesi bir açıklama yapan koç NoFe, eğer takım Yarı Final’e çıkmazsa istifa edeceğini duyurmuştu. Koç sözünde durdu ve takımdan istifasını bugün sosyal medya üzerinden duyurdu. 2017 yılından bu yana Edward Gaming’in başında olan koçun Rift Rivals şampiyonluğunun yanı sıra LPL şampiyonluğu da bulunuyor. Takım ne yazık ki 2018 Yaz Mevsimi’nde istikrarını sürdürememiş ve LPL’i 5. olarak tamamlamıştı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir