League of Legends

Edward Gaming 2017 kadrosunu duyurdu

flickr.com/lolesports

Çin Ligi League of Legends Pro League’in en başarılı takımlarından birisi olan Edward Gaming, 2017 yılında mücadele edecek kadrosunu duyurdu. Takım, ROX Tigers’tan ayrılan Jeong “NoFe” Nochul’u koç pozisyonuna getirirken, yine ROX’tan ayrılan Hae “Cry” Sungmin’i nişancı rolüne transfer etti. Ayrıca Zhao “Mitty” Zhiming de yedek ormancı olarak kadroya dahil edildi. Cry ise EDG’ye transferi ile “Zet” olarak isim değişikliği yaptı.

LPL’in en başarılı ve en zengin takımı olan EDG, 2017 yılı için kadrosunu güçlendirdi. Kurulduğu 2013 yılından bu yana her yıl Dünya Şampiyonası’na katılma başarısı gösteren takım, her seferinde gruplardan çıkmasına rağmen çeyrek finalden öteye gidememişti. Bu yıl C grubunda H2K, AHQ ve INTZ ile mücadele eden takım, güzel bir ilk hafta geçirmesine rağmen kabus gibi bir ikinci hafta performansı sergilemiş, grup birinciliğini H2K’ye bırakmıştı. Çeyrek finalde ROX Tigers ile eşleşen takım, rakibine yenilerek turnuvadan elenmişti.

Takımın yeni transferleri ise kadroyu çok değiştirmemekle beraber oyun tarzını ciddi anlamda etkileyecek gibi gözüküyor. Kasım 2014 tarihinde Tigers takımına katılan NoFe, takım ile iki Dünya Şampiyonası’na katılmış, 2015 yılında finalde, 2016 yılında ise yarı finalde elenmişti. Oynattığı oyun ile ROX’u herkese hayran bırakan NoFe, Tigers ile 2016 LCK Yaz Mevsimi şampiyonluğu da yaşadı. ROX’ta yedek orta koridor oyuncusu olan Cry ise isim değişikliğinden sonra rolünü de değiştirerek EDG’ye nişancı olarak transfer oldu. Zet’in bir süredir EDG’nin destek oyuncusu Meiko ile antreman yaptığı biliniyordu. Daha önce yedek nişancı, ormancı ve üst koridor olarak gösterilen Mitty ise yedek ormancı olarak kadroda listelendi. 2016 Yaz Mevsimi başında I May’den transfer edilen oyuncunun Clearlove’ı kesmesi oldukça zor gözüküyor.

EDG’nin 2017 Bahar Mevsimi’ndeki kadrosu ise şu şekilde:

  • Koç: Jeong “NoFe” Nochul
  • Üst koridor: Tong “Koro1” Yang
  • Üst koridor: Chen “Mouse” Yuhao
  • Orman: Ming “Clearlove” Kai
  • Orman: Zhao “Mitty” Zhiming
  • Orta koridor: Lee “Scout” Yechan
  • Nişancı: Hae “Zet” Sungmin
  • Destek: Tian “meiko” Ye
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir