League of Legends

EDG ve IG Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı

Merakla beklenen Çin Bölgesel Eleme Turnuvası tamamlanmasıyla beraber Edward Gaming ve Invictus Gaming şampiyonaya katılmaya hak kazandı. LGD Gaming’in sezonu birinci bitirerek Dünya Şampiyonası’na adını yazdırmasının ardından Çin Ligi’nde turnuvaya gidecek diğer 2 takım ise Edward Gaming, Snake eSports, Qiao Gu ve Invictus Gaming’in mücadele ettiği Bölgesel Eleme Turnuvası ile belli oldu.

Snake ile eşleşmesini 2-0 skoruyla geçen EDG, diğer eşleşmelerden gelecek olan rakibini bekledi. Qiao Gu ile serisini de 2-0 geçen IG takımı EDG ile “Kazananlar Grubu”nda karşı karşıya geldi. Snake ve Qiao Gu takımları ise “Kaybedenler Grubu”nda karşı karşıya gelen takımlar oldu. Bu seriyi ise Qiago Gu 3-0 ile zorlanmadan geçti. Invictus Gaming’i 3-1 geçen Edward Gaming bu sonuçla beraber Çin Ligi’nden şampiyonaya giden ikinci takım oldu. Turnuva formatı gereği Qiao Gu ve Invictus Gaming şampiyonaya giden üçüncü takımı belirlemek için eşleşen takımlar oldu. Beş maçlık seriyi 3-0 geçen Invictus Gaming şampiyonaya giden üçüncü takım olmayı başardı.

Bu sonuçlarla birlikte Çin Ligi’nden birinci sırada LGD Gaming, ikinci sıradan Edward Gaming ve üçüncü sıradan da Invictus Gaming 2015 Dünya Şampiyonası’nda bölgesini temsil etmeye hak kazandı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir