League of Legends

Dumbledoge, Royal Youth ile yollarını ayırdı

Riot Games

VFŞL’nin en iyi desteklerinden Dumbledoge, Riot Games kontrat veritabanına göre Royal Youth’tan ayrıldı.

Sezon başında TSM’e transfer olan Broken Blade’in yerine Armut’u kadroya katan RYL, orta koridora GBM ve alt koridora Pilot’u transfer etti. Orman ve destek için Dumbledoge ve Closer’i bırakmayan ekip iddialı bir kadro kurdu. Royal Youth bu mevsim inişli çıkışlı bir grafik çizdi diyebiliriz. Takım normal sezonda maçlarının çoğunu kazanmayı başarsa da Bahçeşehir SuperMassive’ye 2 maçta, 1907 Fenerbahçe’ye ise 1 maçta diş geçiremedi. Normal sezonda 4 yenilgi alan ekip akademi ağırlıklı bir kadroyla Vadi’ye inen Beşiktaş’a da gücünü gösteremedi.

Dumbledoge mevsim boyunca üst düzey bir performans sergiledi. Pilot ile iyi bir uyum sağlayan destek oyuncusu özellikle playofflarda harika oynadı diyebiliriz. SUP serisinde bir hayli direnen oyuncu takımının seriden 3-2 mağlup ayrılmasına engel olamadı. Buna rağmen performansıyla kalitesini göstermeyi başardı.

Uzun süredir profesyonel arenada yer alan Dumbledoge, Beşiktaş döneminde kendini sektöre tanıttı. Esporun yavaş yavaş adını duyurduğu bu dönemde takımıyla birlikte önemli başarılara imza atan oyuncu birçoğunun sevgisini kazandı. Deneyimli destek Bahçeşehir SuperMassive’de sergilediği performans ile ile uluslararası alanda da kendinden bahsettirdi.

Destek oyuncusu daha önce yurt dışında oynamak istediğini belirtmişti. Teklif gelir mi bilemeyiz ancak gelmesi dahilinde böyle bir ihtimal olduğunu unutmamak gerek. Bard denince akla ilk gelen isimlerden Dumble, henüz konu hakkında bir açıklama yapmadı. Bakalım önümüzdeki mevsim Dumble’nin yeni durağı neresi olacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir