League of Legends

Drake ve Scooter Braun, 100 Thieves’e yatırım yaptı

Riot Games

NA LCS franchising sistemine kabul edilmesiyle espora adım atan 100 Thieves, Series A turunda yatırım alarak toplam yatırım miktarını 25 milyon dolara çıkardı.

Cleveland Cavaliers ile partner olan ve League of Legends sahnesine adım atan 100 Thieves, aralarında şarkıcı Drake ve Scooter Braun’un da bulunduğu bir grup iş adamından yatırım aldı. Organizasyon bu miktarın büyük bir kısmını içerik üretmek için kullanacak. Drake de böylelikle 100 Thieves’in sahiplerinden birisi haline geldi. Espor dünyasına hiç de yabancı olmayan yıldız, daha önce Ninja ile Fortnite oynamış ve Twitch’teki yayın rekor kırmıştı.

Nadeshot’ın kendi markasını bir espor organizasyonuna dönüştürmesiyle doğan 100 Thieves, oldukça genç bir takım. Şu anda dört farklı oyunda kadrosu bulunan organizasyon, NA LCS’e adım attığı mevsim ligi ikinci bitirmiş, Yaz Mevsimi’nde ise ligi üçüncü tamamlayarak Worlds 2018’e katılma fırsatı yakalamıştı. Takım turnuvada oldukça kötü bir performans gösterdi ve gruplardan çıkamadı.

Nadeshot’ın esporun geleceğine dair oldukça net ve doğru düşünceleri olduğunu söyleyen yatırımcılar, organizasyonun bir “yaşam tarzı” haline gelme fikrini başarılı buluyor. 100 Thieves’in şu anda operasyonel anlamda 12 çalışanı, takımlarda oyuncu ve koç kadrosu olarak toplam 35 çalışanı bulunuyor. Yeni yatırım ile içerik üretmek adına yeni 10 kişi ekibe dahil olacak.

Ünlü isimlerin espora daha çok sık dahil olduğu şu günlerde Kuzey Amerika ekiplerinin yatırım alma hızı da göz dolduruyor. Son olarak Cloud9 da 50 milyon dolar yatırım almıştı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir