League of Legends

Doublelift kariyerine bir mevsim ara vereceğini açıkladı

Team SoloMid’in yıldız nişancısı Doublelift, profesyonel kariyerine bir mevsim ara vereceğini ve yayıncılık yapacağını açıkladı. TSM’in YouTube kanalında bir video ile bu duyuruyu yapan oyuncu, Yaz Mevsimi için takıma geri dönmeyi planladığını da belirtti.

Batı dünyasının en büyük organizasyonlarından birisi olan Team SoloMid’in alt koridor oyuncusu Doublelift, sürpriz bir şekilde sahneye ara verdiğini açıkladı. Sezon 1’den beri profesyonel sahnenin içinde olan ve NA LCS’in gelmiş geçmiş en iyi nişancılarından birisi olan Doublelift, 2016 Dünya Şampiyonası’nda TSM’in aldığı hayal kırıklığından ötürü bu kararı verdiğini de belirtti.

2016 Yaz Mevsimi’ni müthiş bir şekilde domine eden TSM, mevsim boyunca sadece bir seri kaybetmiş, rekor kırarak lig tarihinin en iyi takımlarından birisi olmayı başarmıştı. 2016 Bahar Mevsimi’nde büyük paralar dökerek Yellowstar gibi yıldız bir desteği takıma katan TSM, mevsimi sallantılı bir şekilde bitirmesine rağmen finale yükselmeyi başarmış fakat finalde CLG’ye yenilmişti. Yaz Mevsimi’nde ise genç yetenek Biofrost’u takıma katan Reginald, bu hamlesinin karşılığını da almış oldu.

CLG’deki performansından çok daha etkili bir oyun ortaya koyan Doublelift, geçtiğimiz mevsim taşıyıcı rolünü harika bir başarı ile yerine getirdi. Oyuncunun TSM’de bu kadar çok başarılı olmasının nedeni ise şüphesiz takımdaki ana taşıyıcının kendisi olmamasıydı. Böyle bir sorumluluğu üzerinden attıktan sonra çok daha efektif bir oyuncu olan DL, mental koçun da yardımıyla istikrarlı bir performans ortaya koyarak herkesi etkiledi.

2017 Bahar Mevsimi’nde Team SoloMid kadrosunda oynamayacak olan Doublelift, bu süre boyunca yayın yapmak istediğini belirtti. Bu noktada açıklık getirmek gerekiyor, hali hazırda yayın açtığında yüksek izleyici rakamlarına ulaşan Doublelift’in düzenli olarak yayıncılık yaptığında çok fazla para kazanacaktır. Örneğin profesyonel oyunculuğu bıraktıktan sonra tam zamanlı yayıncılık yapan Imaqtpie yılda sadece Twitch’ten 2 milyon dolar kazanıyor. Doublelift’in vereceği bir mevsimlik aranın finansal açıdan hem kendisine, hem de TSM’e katkı sağlayacağını kesin bir şekilde söyleyebiliriz. Bunun dışında, 2017 Yaz Mevsimi’nde profesyonel sahneye geri dönecek olan oyuncu, takımdaki yeri için savaşacağını da videoda belirtti.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir