League of Legends

Detonation FocusMe, LJL şampiyonu oldu

Riot Games

Finalde V3 Esports’u 3-1 ile geçen Detonation FocusMe, LJL Yaz Mevsimi şampiyonu oldu ve Worlds’e katılma hakkı kazandı.

Japonya’nın en köklü organizasyonlarından biri olan Detonation FocusMe uzun bir süredir bölgeyi domine ediyor. Geçen sene Yaz Mevsimi şampiyonluğunun ardından bu sene Bahar Mevsimi’ni de kazanan ekip gözünü yine Yaz Mevsimi şampiyonluğuna dikmişti. Bu sene LJL’de transfer sezonu hızlı geçti. Ormancı Blank ve koç Poohmandu’nun transferleriyle DFM hegemonyası bitecek derken tarih bir kez daha tekerrür etti. Normal sezonu lider tamamlayan Detonation FocusMe, play-off’larda da aynı performansını sürdürdü ve LJL Yaz Mevsimi’ni şampiyon olarak tamamladı.

Sengoku Gaming’in iddialı bir kadro kurması ligdeki dengelerin değişeceğini düşündürse de evdeki hesap çarşıya uymadı. Detonation FocusMe mevsim genelinde dominant bir performans sergiledi. Normal sezonda 21 maça çıkan ekip 17 galibiyet ve 4 mağlubiyet gördü. Sezonu lider bitiren DFM play-off’lara direkt olarak finalden başladı.

Yarı finalde Crest Gaming Act’i 3-2 ile geçen V3 Esports finalde DFM’in rakibi oldu. Rakibinden sadece 1 maç koparabilen V3 finali kaybetti. 3-1 tamamlanan finalin ardından LJL’in şampiyonu bir kez daha DFM oldu. Takım son 3 mevsimdir şampiyonluğu başkasına bırakmıyor.

Japonya ekibi Worlds 2019 ön elemelerinde temsilcimiz Royal Youth’un muhtemel rakipleri arasında yer alıyor. Bireysel yetenek olarak başarılı olan ekip özellikle son zamanlardaki gelişimiyle dikkat çekiyor. Bakalım ekip bölgesinde sergilediği dominant performansı Worlds 2019’da sürdürebilecek mi?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir