League of Legends

Deft Edward Gaming’ten ayrıldı

Profesyonel kariyerine devam eden nişancılar arasında dünyada ilk üçte gösterilen oyunculardan olan Deft, LPL Şampiyonu Edward Gaming’ten ayrıldığını açıkladı. Oyuncunun bu kararı almasında takımın 2016 Dünya Şampiyonası’nda hayal kırıklığı yaşamasının büyük bir etkisi bulunuyor.

Samsung Blue takımının efsanevi nişancısı Deft, 2014 Dünya Şampiyonası’ndan sonra yaşanan “Kore göçü” ile transfer olduğu EDG’den ayrıldığını açıkladı. 2013 yılında MVP Blue ile profesyonel kariyerine başlayan oyuncu, Samsung organizasyonunun MVP Blue ve MVP Ozone takımlarını satın almasından sonra Samsung Blue takımında oynamaya devam etmişti. 2014 Dünya Şampiyonası’na katılan SSB yarı finale kadar yükselmiş fakat kardeş takımı ve turnuvanın şampiyonu SSW’ye yenilmişti. Turnuva sonrası EDG’ye transfer olan oyuncu, takım ile 2015 Bahar Mevsimi Şampiyonu olmuş, ardından MSI 2015’e katılmıştı. MSI’da beklenilenden çok daha güçlü bir performans gösteren takım, finalde SK Telecom T1’ı yenerek rakibine ilk uluslararası mağlubiyeti yaşatırken turnuvanın da şampiyonu olmuştu. Yaz Mevsimi’nde şampiyonluğu LGD’ye kaptıran takım yine de topladığı puanlarla 2015 Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazanmıştı.

2015 Dünya Şampiyonası’nda çeyrek finalde Fnatic’e 3-0 elenen takım, LPL 2016 Bahar Mevsimi Finali’nde de RNG’ye sürpriz bir şekilde 3-1 elenmişti. 2016 Yaz Mevsimi’nde ligi domine eden EDG, Worlds 2016’da C grubunda H2K, AHQ ve INTZ ile mücadele etti ve grubu H2K’nin ardından 2. olarak tamamladı. Çeyrek Final’de ROX karşısında varlık gösteremeyen takım seriyi 3-1 kaybetmiş ve turnuvadan elenmişti.

Başarılı bir kariyere sahip olan Deft’in bir sonraki durağının neresi olacağı konusunda ise birçok spekülasyon bulunuyor. Oyuncunun Spirit ile PSG eSports’a transfer olacağı söylentisi çok benimsenmese de Deft’in LCK takımlarından birisine katılma ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu belirtelim. Açık bir şekilde Worlds’de başarılı olmak için EDG’den ayrılan oyuncunun Kore Ligi’ni tercih etmesi oldukça doğal bir seçim olacaktır.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir