League of Legends

Counter Logic Gaming’in IEM San Jose için nişancısı belli oldu

Yıllardır nişancı odaklı bir takım olan, hatta daha açık konuşmak gerekirse Doublelift odaklı olan Counter Logic Gaming, 2015 Dünya Şampiyonası’ndan sonra yıldız oyuncu ile yollarını ayırmıştı. Doublelift Team SoloMid’e transfer olurken, TSM’in eski nişancısı WildTurtle’ın da CLG’de deneme sürecine alındığını duymuştuk. Counter Logic Gaming’in bu hafta sonu oynanacak olan IEM San Jose turnuvasında beraber oynayacağı nişancı Stixxay oldu. Oyuncu, daha önce de CLG’nin Challenger takımında mücadele etmişti.

Orta koridor oyuncusu Pobelter’ın yedeğe alınmasından sonra ufak bir yeniden yapılanmaya giren Counter Logic Gaming, yıldız oyuncu yerine takımda yedek konumda bulunan Huhi’yi as kadroya almıştı. Yedek kalmak istemeyen Pobelter ise takımdan ayrıldığını açıklamıştı. Takımın rüya gibi bir Yaz Mevsimi geçirdiğini belirtmek gerekir. İlk defa Amerika LCS şampiyonu olan ve yine ilk defa Dünya Şampiyonası’na gitmeye hak kazanan Counter Logic Gaming, bu şansı değerlendirememişti. Turnuvada görece kolay grup olarak gösterilen A grubunda mücadele eden Counter Logic Gaming, grubu Wild Card takımı olan Pain Gaming ile son sırada bitirmiş, tüm hayranlarını hayal kırıklığına uğratmıştı.

Doublelift’in TSM’e transfer olmasından sonra WildTurtle ile deneme sürecine giren takım, belli ki oyuncunun yetersiz olduğunu düşündü ve daha önce takımda yedek oyuncu olarak görev almış Stixxay’e yöneldi. Stixxay, yetenekli olmasına rağmen oyun içerisindeki kötü davranışı ile ünlü bir oyuncu. Hatta, 5 Haziran 2015 tarihinde oyuncu Riot Games tarafından bu davranışlarından ötürü ceza dahi almıştı.

Takımın IEM San Jose’deki nişancısı olacak olan Stixxay’in takımda kalıp kalmayacağını ise turnuvadaki performansı belirleyecek. IEM San Jose turnuvası 21-22 Kasım tarihlerinde (bu hafta sonu) düzenlenecek.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Cem

    20 Kasım 2015 at 10:15

    CLG sezon 2 dünya şampiyonasına katılmıştı

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir