League of Legends

Cody Sun, son haftada as takım forması giyecek

Riot Games

Clutch Gaming akademi oyuncusu Cody Sun, son haftada Piglet’in orta koridora geçmesiyle nişancı pozisyonunda oynayacak.

Akademi Ligi’nde bekleneni bir türlü veremeyen Clutch Gaming, LCS’te son haftaya Cody Sun ile çıkacak. Damonte’yi yedeğe çeken ekip orta koridorda Piglet ile oynayacak. Piglet, daha önce Team Liqud’i ligde tutmak için orta koridora geçip başarılı bir performans sergilemişti. O dönemleri hatırlayanlar yetenekli oyuncunun fena olmayan bir orta koridor olduğunu bilecektir.

Cody Sun, 2015 yılından beri profesyonel arenada boy gösteriyor. Kariyerine NA CS takımlarında başlayıp bir süre burada devam eden oyuncu ardından Immortals’la yakaladığı şansı çok iyi değerlendirdi. Takım ilk mevsim 7. oldu ancak bir sonraki mevsim ormancı değişikliğiyle ikinci olup Worlds yolunu tuttu.

Worlds serüveni çok iyi gitmeyen Cody Sun, buradan 100 Thieves’e transfer oldu ve normal sezonu lider bitirip Bahar Mevsimi Finali’nde Team Liquid’e kaybetti. Ardından bir süre daha 100 Thieves forması giyen oyuncu sezon başında Clutch Gaming Akademi takımına transfer oldu.

Playofflara katılamayacağı kesinleşen 100 Thieves, maçlara 4 akademi oyuncusuyla çıkacağını açıklamıştı. Bunun üstüne Clutch Gaming’in bu kararı LCS’te son hafta öncesi ikinci kadro değişikliği oldu. Clutch Gaming bu sezon oynadığı 16 maçın sadece 5’ini kazanabildi. Ligin 9. sırasında bulunan ekibin playoff umutları sürüyor ancak bir hayli zor. Organizasyonun üst sırasında bulunan takımlar için çekişme çok daha büyük. Ekip son haftada TSM ve Cloud9’a karşı oynayacak. Bakalım takım yeni kadroyla nasıl bir performans sergileyecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir