League of Legends

Cody Sun, as takıma yükseldi

Riot Games

Geçtiğimiz mevsim Clutch Gaming Akademi’de mücadele eden nişancı Cody Sun, LCS Yaz Mevsimi’nin ilk haftasında Vadi’de olacak.

Piglet’in Kuzey Amerika’da yetli statüsüne geçmesiyle yabancı hakkını orman ve üst koridordan yana kullanan Clutch Gaming istediği gibi bir sezon geçiremedi. Takım normal sezonda çıktığı 18 maçta sadece 5 galibiyet alabildi ve 13 mağlubiyet gördü. Gelecek mevsim için kadro değişikliği yapmasına kesin gözüyle bakılan Clutch Gaming ilk hamlesini yaptı. Takım, akademi nişancısı Cody Sun’ı as kadroya dahil etti.

Cody Sun, kariyerindeki en büyük çıkışı Immortals’la yaptı. Takımıyla LCS’i 2. sırada bitiren nişancı Worlds’e katılarak bölgesine temsil etti ancak Immortals turnuvanın grup aşamasını geçemedi. Ardından 100 Thieves’e transfer olan Cody Sun ilk mevsiminde gayet iyi bir performans sergiledi. Takım normal sezonu lider bitirdi ancak playoff finalinde Team Liquid’e kaybetti ve MSI’a gitme şansını kaçırdı. Nişancının kariyeri bu noktadan sonra bir türlü düzelmedi.

100 Thieves Akademi’ye düşen Cody son olarak Clutch Gaming Akademi forması giydi.Nişancı geçtiğimiz mevsimin son haftasında takımın playoff şansı bulunmadığı için as kadroda mücadele etti. Bu karşılaşmalarda Piglet ise orta koridorda mücadele etti.

Bu hamleyle birlikte ünlü nişancı Piglet’in durumunun ne olacağı merak ediliyor. Clutch, ünlü nişancıyı akademi kadrosuna yollayabilir. İlerleyen günlerde bu konu hakkında açıklama yapılması bekleniyor. Bakalım Cody Sun ligde nasıl bir performans sergileyecek?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir