League of Legends

Cloud 9 oyuncusu Meteos emekli oldu

Bugün Cloud 9 takımının orman rolüne Meteos yerine takımın eski oyuncusu ve kaptanı Hai’yi getirdiğini yazmıştık. C9 takımında yaşanan bu önemli değişikliğin ardından takım kendi internet sitesinden yaptığı açıklamada Meteos’un emekli olduğunu duyurdu.

Hai’nin ayrılması sonrası takımda liderliği üstlenecek ve shotcaller görevini yapacak birisi olmaması Cloud 9’ın işini zora sokuyordu. Bu duruma çözüm olarak tekrar Hai’yi takıma getirmekle çözmeyi deneyecekler. Meteos’un yerine ormancı rolünü Hai’nin üstlenmesinin ardından oyuncu başka bir takıma transfer olabilir ya da emekliye ayrılabilirdi. Oyuncu bu seçeneklerden emekliye ayrılmayı tercih etti. Meteos açıklamasında bu kararı vermenin gerçekten zor olduğunu ve ormancı rolüne başka birinin geçmesinin takım atmosferi için daha iyi olacağını söyledi. Takım sahibi Jack Etienne ise Meteos’un takımın önemli parçalarından birisi ve kadrodaki en yetenekli oyunculardan olduğunu belirtti. Ayrıca oyuncunun takım için yedekte bulunacağını da söyledi.

Bu ayrılığın ardından takımın shotcaller ve ormancı rolünü önümüzdeki haftadan itibaren C9 adına Hai’nin üstleneceğini bir kez daha belirtiyoruz. Bu önemli değişikliğin işe yarayıp yaramayacağını ise önümüzdeki haftadan itibaren göreceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir