League of Legends

Cloud9, League of Legends’taki Team Pass satışlarında birinci oldu

Photo by Tina Jo/Riot Games

League of Legends’ta 31 Mayıs’ta devreye giren ‘Team Pass’ler (Takım Bileti), Kuzey Amerika ve Avrupa sunucularında satışa sunuldu. Cloud9, Kuzey Amerika’da en çok bilet satmayı başaran takım oldu.

Vadinin lideri Cloud9

31 Mayıs tarihinde Kuzey Amerika ve Avrupa sunucularında satışa sunulan Takım Biletleri ve Taraftar Kartı, her sezon olduğu gibi bu sezonda oldukça büyük bir etki yarattı. Esporda taraftarların taraftarlıklarını göstermenin en iyi yollarından biri olan Takım Biletleri ve Taraftar Kartı, bu yıl da etki yaratmaya devam ediyor.

‘Takım Bileti’nin asıl önemli tarafı ise, biletleri satılan takımlar, satışlardan belli bir gelir sağlıyor. Bu da espor endüstrisinin gelişmesine katkı sunduğu gibi oyunculara da maddi ve manevi destek sağlıyor. Bu yüzden taraftarlar için söz konusu biletleri almak ayrı bir önem sarf ediyor.

League of Legends’in resmi Twitter hesabından paylaştığı bilgilere göre, Kuzey Amerika’da takımını en çok sahiplenen taraftarlar Cloud9’ın taraftarları oldu. Oldukça büyük bir taraftar kitlesine sahip takım, bu şekilde büyük bir gelir elde etmiş oldu.

TSM, Cloud9’nın arkasından geliyor

Kuzey Amerika’daki bilet satışlarından büyük bir gelir elde eden ikinci takım ise TSM oldu. Cloud9 ile birlikte Kuzey Amerika’nın ‘El Clásico’sunu oluşturan takımlar, aralarındaki rekabeti satışlara da taşıdılar. TSM, ezeli rakibinin arkasından en çok satış yapan ikinci takım oldu. İşte League of Legends’ın paylaştığı satış bilgileri:

LCS hâlâ sonlanmadığı için taraftarların bilet satışı konusunda takımlarına destekleri devam edebilir.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir