League of Legends

Çin Ligi’nde finale yükselen takımlar belli oldu

Şu an dünyada en güçlü lig olarak gösterilen Çin Ligi (LPL)’nde, playoffta finale kalan takımlar büyük bir sürpriz yapan LGD ve sezon boyunca istikrarlı performans gösteren Qiao Gu oldu.

Geçtiğimiz mevsimi şampiyon olarak bitirip Mid-Season Invitational turnuvasını da kazanan EDG’nin yarı finalde elenmesi, belki de yılın sürprizi olarak nitelendirilebilir. Şu anda performansı en yüksek takım olarak gösterilen EDG’nin Dünya Şampiyonası’na gitme ihtimali hala kuvvetli olmasına rağmen, mevsim şampiyonu olarak gitmeyecekleri kesin. Öte yandan 5. sıradan playofflara katılan LGD, çeyrek finalde Snake’i 3-1 skoru ile elemişti. Serinin ilk maçında EDG büyük bir fark yakalamasına rağmen 7k altın farkından geri gelen LDG’de Imp, performansı ile takımına maçı getiren takım oldu. “Protect the Kog” kompozisyonunu 2. maçta da uygulayan takım, EDG’ye göre çok daha iyi harita rotasyonu yaptı ve harita görevlerine çok iyi odaklandı. 3. maçta ise 5. ejderi aldıktan sonra üzerine baronu da alan LGD, seri boyunca yaptığı gibi bu maçta da EDG’nin taşıyıcılarına iyi bir şekilde odaklanıp kendi taşıyıcılarını korumayı başardı.  EDG’de Pawn’ın harika oyunları yeterli olmazken, 3 maçta da mükemmel oynayan Imp, serinin MVP’si olarak gösterilebilir. LGD’nin 5. sıradan gelip EDG’yi yenmesini bir kenara bırakırsak, 3-0lık skor ile birlikte harika koordinasyonları da takdire şayandı.

Sezonu 2. olarak bitiren QG ise, ligde en iyi takım savaşı çıkartan takım olarak gösteriliyordu. Playofflara yarı finalden başlayan takımın rakibi, bu sezon oldukça iyi performans gösteren Invictus Gaming’di. 5 maçlık serinin özeti ise tek bir şampiyondu: Nidalee. İki takımın da yıldız oyuncuları ormancıları olunca, öncelikli şampiyonların ormancı şampiyonları olduğunu söylemeye gerek bile yok. İlk 2 oyun Nidalee alan Swift, takımını rahatlıkla sırtladı. Serinin 3. ve 4. maçlarında Nidalee seçimi Kakao’ya geçince, ibre de IG’ye dönmüş oldu. Oyunun başlarında Nidalee’yi QG gibi iyi kullanan IG, seriyi eşitlerken, Kid ve Rookie’nin performansları da IG için serinin eşitlenmesinde önemli rol oynadı. Son maçta iki takım da Nidalee seçimini birbirlerine bırakmayarak banlarken, son maçta QG, kendilerine neden “kings of team fighting” denildiğini kanıtladı. Rakiplerini sayısız defa harita rotasyonlarında yenen QG, maçı da kazanarak finale adını yazdırdı.

Çin Ligi final karşılaşmasını 23 Ağustos tarihinde lolesports.com adresinden izleyebilirsniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir