League of Legends

Şampiyonluk Ligi çeyrek final ilk maçını Team Turquality kazandı

Şampiyonluk Ligi’nde normal sezonun bitiminin ardından Türkiye Büyük Finalleri bugün oynanan Team Turquality – Oyun Hizmetleri çeyrek final mücadelesiyle başladı.

Şimdi serinin maçlarını inceleyelim:

TT 1-0 OHM
Serinin ilk maçında erken oyunda baskın olan bir Team Turquality izledik. Üst koridordaki Xyraz’ın üzerine oynayan Rawbin takım arkadaşının büyük bir avantaj yakalamasını sağlayarak snowball olmasını sağladı. Bu maçın belki de en kilit noktası Xyraz – Rawbin arasındaki lig maçalarında da gördüğümüz harika uyum oldu. Buna karşılık olarak OHM tarafında ise takıma yeni katılan ormancı Kanani’nin takıma adapte olamamış bir şekilde performans göstermesi ve üst koridorda güçlenen Xyraz’a dur diyemeyen numlocked’un zayıf oyunu, takımın mağlup olmasındaki en büyük sebeplerdendi. Oyun Hizmetleri’nde alt koridor ikilisinin ve takımın yıldızı olan Immortoru’nun başarılı bir oyun geçirmesine rağmen, bu performanslar yeterli olmadı. Maçın erken safhasında güçlenen Fizz’i çok iyi bir şekilde kullanan Team Turquality, LongB’nin de güzel Azir performansı ile maçı kazanan taraf olmayı başardı. İlk maça baktığımız zaman az önce de belirtmiş olduğumuz Xyraz – Rawbin ikilisinin harika uyumu TT’ye maçı kazandıran en büyük etkendi. OHM için ise durumun tam tersi olması takımdaki en büyük sorun olarak gözüktü.

TT 2-0 OHM
İkinci maçta ise ilk maça oranla farklı bir durum söz konusu değildi. OHM tarafına baktığımız zaman favori şampiyonu olan Rumble’ı alan numlocked maç boyunca yine etkisiz bir oyun yaşadı. Yine aynı şekilde Kanani de Rawbin’e kıyasla baskın anlamında etkisiz kalan bir başka oyuncuydu. Orta koridorda Kog Maw seçimiyle şaşırtan LongB ise bu maçta da sıfır risk ile oynayarak kendisinden beklenen bir performans ortaya koydu. İkinci maçtaki gibi bu maçta da Hecarim seçimiyle harika oynayan Xyraz yine takımını galibiyete götüren kilit oyuncu oldu. Her koridorda önde olan taraf TT ekibi olunca buna yanıt vermekte zorlanan Oyun Hizmetleri ilk maçtan daha da kötü bir haldeydi. Takım olarak oynama ve strateji üretmede yine üstün olan Team Turquality zorlanmadan maçı kazandı ve durumu 2-0 yaptı.

TT 2-1 OHM
Serinin üçüncü karşılaşması Oyun Hizmetleri için ya tamam ya da devam maçı oldu. Daha çok güvendiği şampiyonları alan OHM ekibinde Ruvelius’dan Draven ve Immortoru’dan da Ezreal tercihleri geldi. İlk iki maçta yaptığı hataları yapmayan OHM, maçın erken aşamasında da Xyraz’a önlem alarak tekrar yaşanabilecek olası bir snowball olayına dur demiş oldu. Bu karşılaşmada her ne kadar ilk maç çok iyi bir iş başarsa da, tekrar Fizz’i seçen Xyraz aynı performansı gösteremeyince takıma katkı sağlama konusunda çok sönük kalmış oldu. Alt koridorda ise ihtiyacı olan skoru maçın hemen başında alan Ruvelius bu maçta snowball olayını yaşayan oyuncu oldu. Oyunun orta safhasına geldiğimizde güç patlamasını yaşayan oyuncu hasar anlamında Revanche’a göre bir hayli öndeydi. Orta koridorda her zamanki başarılı oyununu yansıtan Immortoru da öne çıkan bir diğer isimdi. Hem Ezreal hem de Draven ile inanılmaz bir hasar potansiyeli olan OHM ekibi, bir de Shen ve Janna seçimi ile bu şampiyonları takım savaşlarında korumayı başarınca çok rahat bir galibiyet almış oldu.

TT 3-1 OHM
Dördüncü maç iki takım için de çok kritik bir karşılaşma oldu. Oyun Hizmetleri galip gelirse seri 5. maça uzamış olacaktı, Team Turquality galip gelirse de yarı final kapısını açacaktı. Yasaklama-seçim kısmında 3 tane saldırıcı gücü taşıyıcısı banlayan ve neredeyse Ruvelius’a oynayacak şampiyon bırakmayan TT ekibi bu hamle ile çok kritik bir adım atmış oldu. Maç genel anlamda ortada geçti ve iki takım da maç boyunca skorlarda eşit bir durumdaydı. Fizz tercihinden vazgeçmeyen ve dördüncü maçta üçüncü kez tercih eden Xyraz bu sefer tutuştur yerine çarp sihirdar büyüsünü seçerek farklı bir taktiğe yöneldi. Oyun Hizmetleri’nin üst koridorunda ise üçüncü maçta Shen ile başarılı olan numlocked aynı seçimi yaptı. Üçüncü maçtaki gibi oynayamayan numlocked’un maç boyunca 2-3 kere Xyraz’a bire birde skor verdiğini gördük. Maç ortada geçerken bir anda yanlış zamanda yanlış yerde olan OHM oyuncularını farkeden Team Turquality ekibi hemen Baron Nashor’u alarak maçı bitirme adına çok önemli bir hamle yapmış oldu. Zira bunun hemen ardından Baron güçlendirmeli minyonlarla kuleleri kuşatan TT, maçı da bitirerek seriyi 3-1 ile kazanmayı başardı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir