League of Legends

Caps, G2’ye transfer oldu

Riot Games

Şu ana kadarki en garip sezon arası transfer hamlesi G2’den gelebilir. ESPN’in haberine göre G2, Fnatic’in yıldız orta koridoru Caps’i transfer etti. Bu hamleyle birlikte Perkz ise nişancı pozisyonuna geçti. 

Franchising ile birlikte yenilenen LEC’te (eski adıyla EU LCS) çılgın transferler gerçekleşmeye başladı. Bir süredir EU’da bir süper takımın oluşacağını ve bunun olabildiğince trol bir şekilde gerçekleşeceği dedikoduları yer alıyordu. Bu söylentiler görünüşe göre gerçekleşti ve G2, hiç kimsenin düşünmediği biçimde Caps’i transfer etti.

Bu hamleyle birlikte Perkz ise nişancı rolüne geçecek. Tekli dereceli karşılaşma geçmişine bakıldığında yetenekli oyuncunun bir süredir nişancı şampiyonlarından başka bir şey oynamadığı görülüyor. Öte yandan G2, geçtiğimiz yılki “düşük ekonomi” alt koridorunu değiştirmeye kararlı. ESPN’in haberine göre takım, Misfits’in başarılı destek oyuncusu Mikyx ile de ilgileniyor.

Perkz ve Caps, Avrupa’nın en iyi orta koridorları olarak öne çıkıyor. Perkz Worlds 2018’de yarı final, Caps ise final görerek kariyerlerinin en başarılı sezonlarından birisini geçirmişti. İki oyuncunun da oldukça genç olması, gelişmeleri için yer olduğu ve dolayısıyla henüz tam potansiyellerine ulaşmadığı anlamına da geliyor.

3 Yorum

3 Comments

 1. ifşacı

  17 Şubat 2019 at 23:08

  Ddosçu scriptçi adam koç olmuş :DDDDDDDDDDDD

 2. mehmet

  21 Kasım 2018 at 21:28

  Wtf..Zamanında Fifa 2005 te yıldızlar karması kurardım.Forvete Henry Zidane Ronaldo alırdım.Shevsenko da 4.5 yıldızlı boşa gitmesin diye orta sahada oynatırdım o mantık bu :D

 3. knk

  21 Kasım 2018 at 10:40

  daha olmadı :(

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir