League of Legends

Bora Koçyiğit, Riot Games ile yollarını ayırdığını duyurdu

Riot Games Türkiye müdürü Bora Koçyiğit, şirkete veda ettiğini açıkladı.

Riot Games Türkiye senelerdir oyuncular ve seyirciler için birçok proje geliştirdi. Bu projelerden en büyük ikisinin Türkiye sunucusunun buraya taşınmasıyla ortadan kalkan ping sorunu ve geçtiğimiz mevsimin başında açılan Espor Sahnesi oldu diyebiliriz. Bu iki projenin gerçekleştirilmesinde önemli rol oynamış olan Bora Koçyiğit, Twitter üstünden yaptığı açıklamada Riot Games ile yollarını ayırdığını duyurdu. Yeni Riot Games Türkiye Müdürü ise Onur Tamer olacak. Onur Tamer, Riot Games Ortadoğu bölgesinin sorumlusuydu.

CV’si bir hayli dolu olan Bora Koçyiğit şirkete ilk kez 2014 yılında katıldı. Espor Departmanı’nda 1 yıl 8 ay geçiren isim ardından şirketin yayın ekibinin başına geçti. Burada da 1 yıl geçiren Koçyiğit, son olarak ülke müdürlüğü yaptı. Deneyimli isim bu görevi 2 yıl 5 ay sürdürdü. Koçyiğit görevinin başındayken Riot Games Türkiye’nin atılımları ve projeleri de bir hayli ilerlemişti.

Eski ülke müdürünün veda yazısına buradan ulaşabilirsiniz. Karşısına çıkan farklı fırsatları değerlendirmek istediğini belirten Bora Koçyiğit görevden kendi isteğiyle ayrıldığını belirtti. Bu ayrılığın ardından yeni Riot Games Türkiye Müdürü ise Onur Tamer oldu. Tamer daha önce Riot Games Ortadoğu müdürüydü. Bölgeyi başarılı bir şekilde yöeneten ismin Türkiye ofisinde yapacakları merakla bekleniyor.

Bora Koçyiğit’e kariyerinde ve hayatında başarılar diliyoruz. Bakalım Riot Games Türkiye müdür değişikliğiyle birlikte nasıl projeler getliştirecek?

1 Yorum

1 Yorum

 1. notwithstand

  31 Mayıs 2019 at 13:35

  Bence öncelikle Türkiye’deki Espor için sonrasında da Riot Games Türkiye için hayırlı bir karar olmuş demeliyiz.
  Başarıların tek başına Bora Bey’e ait olmadığını hatırlatmak gerekir bence, Mesela Türkiye’deki ping sorununun çözümünde kendisiyle alakası olmayan bir departman bu çözümü dünya çapında bir başarı göstererek gerçekleştirmiştir. Türkiye’ye yapılmış milyonlarca yatırım ise Türkiye’deki oyuncuların paralarıyla kendilerine yaptığı Riot Games’in doğru karar alarak değerlendirdiği yatırımlardır.

  Ülke müdürü olarak göreve başladığı tarihten itibaren kendisine bağlı bulunan ekiplerdeki dinamik işleyişi çökertmiş, Riot Kod’una uygun olmayan insanları işe almış (sonrasında kovmuş) ve görevinde başarılı olan world firstlere imza atmış birçok çalışanı dışarıdan getirttiği taşeronlara daha ucuza mal olduğu için tercih ederek bazı Riot çalışanlarının kovulmaları için gerekli ortamı oluşturmada da bayağı başarı göstermiştir kendisi.

  Bu sayede bahsedilen değerleri (Türkiye serverları, Espor ekosistemi, canlı yayınlar)Türkiye’ye kazandırmış ve kazandırmaya devam eden ekibin neredeyse yarısını çeşitli bahanelerle işinden etmiş, illa mecbur olduklarını da sözleşmeli olarak Riot ile çalışmaları koşulu ile işten çıkarmıştır. Bu sayede belirli bir seviyeye getirilen konumu korumak için çalışanlar fazlasıyla özveride bulunarak çalışmaya devam etmekte.

  Sonuç olarak bence geç ama hayırlı olmuş bir karar.

  Nedense son moda olarak ta görevinden alınan yöneticilerin hepsi de yeni heyecanlar yaşamak için kendi istekleriyle görevlerinden istifa ediyorlar.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir