League of Legends

BiliBili Gaming, play-off eşleşmesinde Edward Gaming’i mağlup etti

Riot Games

LPL Yaz Mevsimi Play-Off’ları çeyrek final eşleşmesinde Edward Gaming’i 3-2 ile geçen BiliBili Gaming, yarı finalde FunPlus Phoenix’in rakibi oldu.

LPL formatına göre normal sezonu 5. sırada tamamlayan Edward Gaming, play-off ilk turunda Suning ile karşılaştı. Seriyi 3-1 kazanan ekip çeyrek finalde BiliBili Gaming’in rakibi oldu. Çekişmeli geçen serinin kazanan BiliBili Gaming oldu. Ekip, Edward Gaming’i 3-2 mağlup ederek bir üst tura yükselme hakkı kazandı. BiliBili’nin bir üst turdaki rakibi normal sezonun lideri FunPlus Phoenix olacak.

1. Maç

BiliBili Gaming ilk maçta Shyvana ve Poppy tercihlerinde bulundu. Jiejie üst koridora erken bir baskın yaparak ilk kanı takımına kazandırdı. BLG ejderleri alarak geç oyun için önemli bir fırsat yakaladı. Alamet için yapılan savaşı kazanan BiliBili altında öne geçti. 3 Alev Ejderi alan takım Kuro’nun elindeki Corki’yle birlikte ilk maçı 31 dakikada kazanmayı başardı.

2. Maç

Erken oyun çok sakin geçti. Takımlar ejderleri takasladı. Scout harika bir oyunla bire birde Kuro’yu katletti ve ilk kanı almayı başardı. EDG takım savaşlarını kazandı. BiliBili hızlı bir şekilde Baron almak istedi ancak Jiejie pozisyona yetişerek Baron’u çalmayı başardı. Üstünlüğünü arttıran EDG mücadeleyi kazanıp seride durumu 1-1’e getirdi.

3. Maç

Ejder savaşına iyi kapanan EDG çıkan savaşta ilk kanı almayı başardı ancak ejder BLG tarafına gitti. Erken ve orta oyunda büyük farklar yaşanmadı. BiliBili Gaming tarafında Meteor harika bir Olaf performansı sergiledi. Baron’u da alan BLG son savaşı kazanarak maçı kazandı ve seride bir kez daha öne geçti.

4. Maç

Jiejie orta koridora erken bir baskın yaparak ilk kanı takımına kazandırdı. ADD’ye 3 kişilik baskın yapan EDG erken oyunda çok aktif oynadı. Özellikle Jiejie haritanın her yerine yardım etti. Takımlar orta oyunda biraz daha yavaşladı. Scout, Sylas’la karşı Nautilus’un ultisini çalıp 4 kişiyi havaya zıplatınca EDG son savaşı bir anda kazandı ve seri 5. maça uzadı

5. Maç

Ejder savaşını daha iyi oynayan EDG ilk kanı almayı başardı ama BLG hemen karşılık verdi. Takım savaşları çok yakın geçti. Scout’un elindeki Jayce 11 dakikada 5/0/1’e geldi. Ejder savaşını kazanan BLG önemli bir üstünlük yakaladı. Bu üstünlüğü maç sonuna kadar bırakmayan ekip 30 dakikanın ardından galip gelmeyi başardı. Böylelikle EDG elenirken BLG bir üst tura çıkmayı garantiledi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir