League of Legends

Betsy, Gambit Gaming kadrosuna kalıcı olarak katıldı

2 hafta önce NiQ’in rahatsızlanmasından dolayı (en azından resmi açıklama bu yöndeydi) yedek oyuncu olarak ilk LCS maçına çıkan Betsy’nin, Gambit’in önlenemez yükselişinde payı olmadığını söylersek yalan olur. Gambit şu an 9 zaferlik bir seride ve kaybedecek gibi de durmuyor.

Betsy takıma katıldığında hiç kimse ondan bu seviyede performans göstermesini beklemiyordu. Fnatic’e karşı gösterdiği etkileyici Ahri  oyunu özellikle dikkat çekmişken, diğer suikastçi şampiyonlardaki başarısı da göz ardı edilmemeli. Hal böyle olunca NiQ’in performansı oldukça sorgulanmaya başladı ve Betsy, tabiri caizse tırnaklarıyla kazıyarak ilk 5’deki yerini aldı.

Gambit’in açıklaması şu şekildeydi:

“Bizim için kolay bir karar değildi. Betsy’nin takımımızın dinamiklerine uyacağına olan inancımız tam olduğu için böyle bir karar aldık. Dahası IEM Katowice etkinliğine 2 hafta kaldı ve takımımızın bu seviyedeki oyununu devam ettirmesini istiyoruz.”

Betsy’nin açıklaması da şu şekilde:

“Gambit gibi büyük bir organizasyonda böyle bir fırsat bulduğum için çok mutluyum. Gambit takımındaki herkes ile oynamaktan büyük keyif alıyorum ve takımla birlikte alacağımız zaferleri dört gözle bekliyorum!”

Betsy’nin takıma katılmasından sonra Gambit takımının kadrosu şu şekilde:

Francia Lucas “Cabochard” Simon-Meslet – Üst Koridor
Rossia Danil “Diamondprox” Reshetnikov – Orman
Shvecia Felix “Betsy” Edling – Orta Koridor
Dania Kristoffer “P1noy” Pedersen – Saldırı Gücü Taşıyıcısı
Rossia Edward “Edward” Abgaryan – Destek
Polsha Sebastian “niQ” Robak – Yedek oyuncu, Orta Koridor

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir