League of Legends

Beşiktaş.OyunHizmetleri koçu takımdan ayrıldı

Beşiktaş.OyunHizmetleri’nin koçu Marcus Blom, Twitter üzerinden yaptığı bir açıklama ile takımdan ayrıldığını duyurdu. Özellikle de son hafta oynanan Çilekler maçını kaybeden takımda böyle bir değişiklik olması beklenmemekteydi. Öte yandan takımın yasaklama ekranında zaman zaman sıkıntı yaşaması ve oyun içi sinerjisini çok az geliştirmiş olması, koç Blom’un başarısızlığı olarak değerlendirilmekteydi.

Ligde şu an Supermassive ve Aurora ile üçüncülüğü paylaşan Beşiktaş.OyunHizmetleri, lig başında Xyraz ve Rawbin ikilisi transfer ederek lige iddialı bir giriş yapmıştı. Takım her ne kadar maç kazansa da dengesiz oyunu ve bazı maçlarda neredeyse hiç varlık gösterememesinden dolayı eleştirilere maruz kalıyordu. Marcus Blom yaptığı açıklama ile takımdan ayrılmayı kendisinin seçtiğini belirtti ve şu sözleri sarf etti:

Kadro olarak bakıldığında takımın büyük bir potansiyeli var. Fakat ben kendimin takıma finale yükselmesinde yardımcı olacağımı düşünmüyorum. Oyun bilgisi bağlamında takımda kalmam ile ilgili hiçbir sorun yok. Ne var ki Türkiye’deki altyapının yeterince gelişmiş olmaması takımların birden fazla koç ya da analiste sahip olmasını engelliyor. Bu durumda takımın iyi bir yaşam koçuna ihtiyacı var ve  ben kendimi iyi bir yaşam koçu ya da stratejik koç olarak görmüyorum.

Elimden geleni yaptım, fakat sorun beş şampiyonu seçip yetenek ile oyun kazanma seviyesinden çok daha derinlerde yatıyor. İyi bir takım arkadaşı ve patron arasındaki dengeyi sağlamak konusu benim için oldukça zor ve bence artık takımın daha bağımsız bir sese ihtiyacı var.

Takımın bu noktadan sonra koç olarak kiminle devam edeceği belirsiz. Ayrıca koç, Türkiye’deki altyapı eksikliği konusu çok doğru bir şekilde özetlemiş. Zira Blom’un da söylediği gibi takımlar, oyuncu yeteneği konusunda hiçbir sıkıntı çekmiyor. Takımların eksikliğini hissettiği en büyük şey oyuncuları yönetecek, gerektiğinde kontrol edecek ve mental olarak hazırlayacak olan koçlar. İşin analist kısmına çok daha az değer verilse de, koçlara verilen önemin artması ile beraber o sıkıntının da çözüleceği konusunda güvenimiz tam.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir