League of Legends

Beşiktaş Esports, Women’s Esports League’de yarı finale yükseldi

Beşiktaş Esports

Çeyrek finalde Lazarus’u 2-0 ile geçen Beşiktaş Esports, Women’s Esports League yarı finalinde Team Singularity’nin rakibi oldu.

Beşiktaş Esports, kadın League of Legends takımı kurup dünyaca ünlü oyuncuları aynı çatı altında topladı. Böylelikle uluslararası turnuvalarda bir hayli iddialı olan ekip ön elemeleri geçerek katıldığı Women’s Esports League’de yarı finale yükseldi. Normal sezonu üçüncü sırada bitiren ekip çeyrek finalde Lazarus’u zorlanmadan geçti ve yarı finalde Team Singularity’nin rakibi oldu. Diğer taraftan ise çeyrek final galibi S2V, yari finalde Out Of Blue’nin rakibi oldu. Turnuvanın finali ise 1 Mayıs günü oynanacak.

Takım kadrosu; Wolf, Komedyja, Tifa, Stratospanda ve Kyanna beşlisinden oluşuyor. Özellikle Stratospanda karşılaşmalarda performansıyla dikkat çekiyor. Nişancının Jinx’i rakipler için büyük bir tehdit oluşturuyor. Lazarus karşısında serinin ilk maçında Komedyja ve Tifa öne çıkarken, ikinci maçta Beşiktaş Esports takım olarak harika bir performans sergiledi.

Ekibin koçluğunu ise Kondzisan üstleniyor. Kondzisan ülkemize ilk olarak Team Turquality’nin ormancısı olarak girmişti. Burada evlenen isim profesyonel oyunculuk kariyerinin ardından koçluk yapmaya başladı. Başarılı koç daha önce Oyun Hizmetleri, Suudi Arabistan, Team Cappadocia ve Rift Esports’un koçu olarak görev aldı.

Beşiktaş Esports kadın takımı yarı final mücadelesini 24 Nisan tarihinde oynayacak. Team Singularity normal sezonu BJK ile aynı sırada bitirdi. Sezon içinde oynanan maçı ise kazanan taraf Singularity oldu. Bakalım 24 Nisan’da bizleri nasıl bir sonuç bekliyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir