League of Legends

BalKhan, Galatasaray Espor’a transfer oldu

Galatasaray Espor

Son olarak OPL’de Bombers forması giyen ormancı BalKhan, gelecek sezon için Galatasaray Espor’la anlaşma sağladı.

Bombers mevsim başında Koreli Mimic ve BalKhan’ı transfer ederek iddialı bir kadro kurdu. Mimic’in biraz tecrübesi olsa da BalKhan’ın ilk kez profesyonel arenada boy gösterecek olması takımın performansının nasıl olacağını merak ettirmişti. Harika bir mevsim geçiren Bombers 19 galibiyet 2 mağlubiyetle normal sezonu lider bitirip playoff finalinde Order’ı rahat geçerek OPL şampiyonu olmayı başardı. BalKhan ise Mevsimin En İyi Çaylağı ödülünü kazandı. Takımın MSI’dan elenmesiyle takım aradığını duyuran ormancı VFŞL’ye transfer oldu. Koreli oyuncu gelecek mevsim Galatasaray Espor forması giyecek.

BalKhan, Bombers’la birlikte profesyonel oyunculuk hayatındaki ilk mevsimini oynadı. Daha önce Güney Kore’de tekli dereceli sırada oynayan isim profesyonel olarak ilk mevsiminde harika bir performans sergiledi. Ödülle taçlandırdığı sezonun ardından MSI 2019 Ön Elemeleri’ne katılan oyuncu burada da diğer ormancılara karşı fena olmayan bir performans sergiledi.

Ormancı OPL’de harika maçlar oynadı. Normal sezonda oynanan 21 maç içinden en çok tercih ettiği şampiyonlar KhaZix ve Lee Sin oldu. Şampiyon havuzu bir hayli geniş olan BalKhan 12 farklı şampiyonla Vadi’ye indi. Lee Sin ile çıktığı 4 maçı da kazanan isim şampiyonla 7.4 KDA yakaladı. Oyuncunun OPL normal sezonundaki en yüksek KDA yakaladığı şampiyon ise 14’le RekSai oldu.

Bu transferle beraber Galatasaray Espor’un yabancıları belli oldu. Daha önce GBM’i transfer eden takım nişancı pozisyonunda Madness’la yoluna devam edecek. Bakalım Galatasaray üst koridor ve destek için kimlerle anlaşacak ?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir