League of Legends

Backlund, tekliflere açık olduğunu duyurdu

Riot Games

Son olarak Dark Passage forması giyen Backlund gelecek sezon için tekliflere açık olduğunu belirtti.

VFŞL Kış Mevsimi’ne Ragner, Crystal, Saulius, Nikola Senpai ve PBD beşlisiyle başlayan Dark Passage ilk haftalarda orta koridorundan verim alamadı. Ligin ilk haftasını galibiyetsiz kapatan DP ikinci haftaya Berentt’le çıkma kararı aldı. Ekip Saulius’la çıktığı 4 maçta sadece 1 galibiyet alabildi. Berentt’in okuluna devam etmeyi istemesi üzerine orta koridor arayışına giren Dark Passage son olarak RoX forması giyen Backlund’la anlaştı. İsveçli orta koridor kendisi adına fena geçmyen mevsimin ardından yeni sezon için tekliflere açık olduğunu duyurdu.

Backlund genç ve yetenekli bir oyuncu. İsveçli, 2016 yılından bu yana profesyonel sahnede çeşitli takımların formasını giydi. En büyük çıkışını Oyun Hizmetleri’yle yaptı. İngiltere Ligi ve ESL turnuvalarında mücadele ettikten sonra Oyun Hizmetleri’yle anlaşan orta koridor Yükselme Ligi’nde çok iyi bir performans sergiledi. Ardından Çilekler’e transfer olan oyuncu buradan da Galakticos’un yolunu tuttu.

Rusya’da RoX forması giyen genç isim kariyerine burada devam etmeme kararı aldı ve ülkesine dönerek King of Nordic 2018’e katıldı. Backlund’un kariyerine baktığımızda hep tamamlayıcı veya kurtarıcı rolünü üstlendiğini görebiliriz. Backlund kilit oyuncu olarak mücadele ettiği ilk sezonunu başarıyla geçirdi. Oyun Hizmetleri’nde oynarken takımının baştan sona en önemli parçalarından biri olan genç orta koridor yakımıyla Yükselme Ligi şampiyonluğu yaşadı.

Backlund’un sıradaki durağının neresi olacağı henüz belli değil. Bakalım orta koridor kariyerine Türkiye’de devam edecek mi ?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir