League of Legends

Azir 8.3 yamasında dengeleme alıyor

Orta koridor metasının en önemli şampiyonu olan Azir, önümüzdeki yamalarda dengeleme alacak. Geliştirici bloğunda bir açıklama yapan Meddler, Azir’in 8.3 yamasında nerfleneceğini duyurdu.

Orta koridor metası yeni sezon ve yeni rünlerle yavaş yavaş belli olmaya başlıyor. Şu anda profesyonel arenada en çok tercih edilen şampiyonlar Ryze ve Azir. Aslında bu iki şampiyonun metada bulunma nedenibirbiri ile de bağlantılı. Rünler ve aldığı güçlendirmelerle her iki şampiyon da oldukça güçlü. İkisinin de birbiri için karşı tercih olarak alınması, Ryze ve Azir’in seçim yasaklama ekranından genellikle çıkamamasına neden oluyor.

Şampiyon şu anda orta koridor oyuncularının istediği her şeyi sağlıyor: Minyon temizleme mekaniği, yüksek hasar, kaçış mekaniği ve oyunun gidişatını değiştirebilecek bir ulti. Bir yıla yakın bir süre profesyonel sahnede görmediğimiz şampiyon şu anda oyuncuların vazgeçilmezi durumda. Hal böyle olunca şampiyonu oynayan profesyonel oyuncular da takımlarına galibiyet getirmeye başladı.

Yapılan açıklamaya göre şampiyon  8.3 yamasında nerf yiyecek. Minyon temizleme özelliğini güçsüzleştirmeyi amaçlayan Riot Games’in planı şampiyonun askerlerinin ikincil hedeflere vurduğu hasarı azaltmak olacak. Bu Azir’in hem koridor aşamasını hem de oyun sonu minyon temizleme mekaniklerini güçsüzleştirecek.

Bu değişikliğin şampiyonu metadan sileceğini söylemek de mümkün. Şampiyonun tamamıyla güçsüzleştirilmediğini, fakat özellikle profesyonel oyuncuların daha makul orta koridor şampiyonlarına yöneleceğini belirtebiliriz. Şampiyonun hala oyunu değiştirebilecek bir ultisi ve yüksek hasarı bulunacak, fakat oynanış tarzı da bu güçsüzleştirmeyle değişecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir