League of Legends

Avrupa LCS Yaz Sezonu ilk gün sonuçları

League of Legends LCS ligi heyecanı bugün Avrupa maçları ile tekrardan başladı. 2 gün boyunca sürecek Avrupa LCS mücadelelerin ardından, hafta sonu ise Kuzey Amerika maçlarının oynanacağını hatırlatalım. Avrupa LCS’de bugün oynanan 5 maç şu şekilde sonuçlandı:

w1d1 eu lc

Günün maçlarında öne çıkanlar ise şu şekilde oluştu:

  • Geçtiğimiz bahar sezonunda final oynayan ve açılış maçında karşı karşıya gelen Unicorns of Love Fnatic maçından galip ayrılan Fnatic oldu. Fnatic bahar mevsiminde, playoff’lar öncesi karşılaştığı UOL karşısında maçların hepsinden mağlup ayrılmıştı.
  • İlk LCS galibiyetlerini alan xPeke ve arkadaşlarının maç öncesi demeçlerinde, ayaklarının yere bastığı, ligdeki diğer rakipleri önemsedikleri, ligi birinci sırada bitirmek için şimdiden konuşmanın anlamsız olduğu ve adım adım gidecekleri açıklamaları oldukça önemliydi. Birçok kesime göre oldukça favori konumda olan Origen’in, Giants Gaming karşısında bir kaç pozisyonda zorlandığını gördük ama sonuç olarak rahat bir galibiyet aldılar.
  • Değişen kadrosuyla Elements yaz mevsimine fırtına gibi başladı. Froggen dışında Bahar Mevsimi’nden farklı olarak 4 yeni oyuncusu bulunan takım, Gambit’e haritada göz açtırmadı. Froggen’ın Vladimir performansı ise oldukça etkileyiciydi. Uzun süre sonra ilk LCS maçına çıkan Elements ormancısı Dexter’in baronu çaldığı bir pozisyonda ise yeteneklerinden bir şey kaybetmediğini bizlere gösterdi.
  • Günün dördüncü maçında H2K, Roccat’a karşı rahat bir galibiyet almasını bildi. Roccat üst koridor oyuncusu Steve ilk LCS maçında 1-8 oynarak lige kötü bir başlangıç yapmış oldu. Fakat oyuncunun kamplandığını ve henüz 3. seviyedeyken kule altında baskına uğradığını belirtelim. H2K maç başından sonuna kadar üstün bir oyun sergiledi ve Roccat’ın maç içerisinde geri dönme umutlarını yeşertmesine bile izin vermedi. Harita üstünlüğü konusunda da rakiplerinden maç boyunda üstün olan ekipte Ryu’nun Fizz performansı etkileyiciydi. Takımın en iyi ismi ise şüphesiz üst koridor oyuncusu Odamne’ydi.
  • Günün son maçı olan Copanhagen Wolwes ile SK Gaming’i karşı karşıya getiren maçta, gün boyunca tercih edilen Evelyn’in Airwaks’ın elinde yıldızlaştığını izledik. C. Wolwes maçın başında oldukça öne geçti ve SK Gaming’e pek fazla şans tanımadı. Global görevlerle beraber, her savaştan üstün ayrılan kurtlar, baronu da alarak maçı erken bir dakikada bitirdi diyebiliriz. Yeniden LCS’e dönen SK nişancısı CandyPanda’nın oldukça kötü bir performans gösterdiğini de belirtelim.
  • Evelyn tekrardan metaya girmeye başladı ve gün boyunca 3 maçta seçildi.

Bugün akşam oynanacak 2. gün maçlarının programı ise şu şekilde:

eu lcs d2

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir