League of Legends

AURORA, 1907 Fenerbahçe’ye mevsimdeki ilk mağlubiyetini tattırdı

2018 Yaz Mevsimi’nde ikinci hafta karşılaşmaları başladı. İlk günün son maçında Doğuş Üniversitesi AURORA, 1907 Fenerbahçe’yi yenerek rakibine mevsimdeki ilk mağlubiyetini tattırdı. 

İki takımda da metaya uygun tercihler görsek de farklı stratejiler Vadi’ye yansıdı. AUR’da orta koridorda Naru bir kez daha Braum oynarken Wisdom’da Graves, alt koridorda ise Irelia-Pyke ikilisi bulunuyordu. FB’de orta koridorda Lulu seçilirken alt koridorda Darius ile Leona izledik. Karşılaşmanın FB’nin üstünlüğü ile başladığını söylemek gerekiyor. Koridorlarında çok daha iyi minyon biçen ve haritayı elinde tutan ekip, sistematik bir şekilde adeta 2017 Yaz Mevsimi’nden esintilerle altın farkını açtı. Fakat Graves’in tüm skorları alması takımın planlarını bozdu.

Baron önünde iki kez kritik takım savaşları oynandı. Move’u tek yakaladıktan sonra Baron’a giren AUR’un bu girişimini durduran FB maçın ellerinden kayıp gitmesini bir kez önledi. İkinci takım savaşında ise koordinasyonsuz bir şekilde yetenek atışları kullanan FB, AUR’un tanklarını geçemedi ve takım güçlendirmeyi aldıktan sonra maçı da kopardı. İki destek ile iyi işler yapan AUR, FB’ye ilk yenilgisini tattırdı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir