League of Legends

Astralis, League of Legends sahnesine adım atıyor

CS:GO sahnesinin şu anda en başarılı organizasyonu olarak gösterilen Astralis, ESPN’in haberine göre önümüzdeki mevsim franchise sistemine geçecek EU LCS’te yer alacak. 

Yıl sonunun gelmesiyle birlikte franchising dedikoduları da güçlendi. 2019 yılında yeni bir sisteme adım atacak olan EU LCS’te yine söylentilere göre şu anda beş takım yer alma hakkı kazanmış durumda. Fnatic, G2, Vitality, Misfits ve Schalke 04’ün yanında diğer ekiplerin kim olacağı da yavaş yavaş belli oluyor. ESPN’in haberine göre CS:GO sahnesini şu anda kasıp kavuran Astralis, önümüzdeki yıldan itibaren EU LCS’te yer alacak.

LCS başvurusunu sunucu Deficio ile hazırlayan organizasyon ligde yer alabilmek için 10.5 milyon euro ödeyecek. Danimarkalı sunucu Deficio’nun ise önümüzdeki yıl bir karar vermesi gerekiyor. Başarılı sunucu eğer Astralis ile ilişkilerini devam ettirirse sunuculuğu bırakacak. 2016 yılında kurulan organizasyon son olarak ülkemizde düzenlenen Blast Pro Series İstanbul’u kazanmış, ondan önce ise FACEIT Major: London şampiyonluğu yaşamıştı.

Deficio’nun dahil olmasıyla birlikte LoL’e giren organizasyonun nasıl bir kadro kuracağı söylentileri şimdiden başladı bile. Danimarka merkezli organizasyonun tamamı Danimarkalı oyunculardan oluşan bir kadro kurması ise tüm espor severlerin ortak isteği durumunda.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir