League of Legends

Astralis, 10 milyon euro yatırım aldı

CS:GO sahnesinde şu anda dünyanın en iyisi olarak gösterilen Astralis’in sahibi şirket olan RFRSH Entertainment, 10 milyon euro yatırım aldı. 

Astralis ve Heroic gibi başarılı CS:GO organizasyonlarının sahibi olan RFRSH Entertainment, bildiğiniz üzere geçtiğimiz haftalarda ülkemizde de düzenlenen Blast Pro Series turnuvalarının da sahibi. 2019 yılında üç yeni şehirde turnuva düzenleyecek olan organizasyonun bu yatırımı farklı bir anlam da ifade ediyor. Haziran 2017’de 7.2 milyon euro yatırım alan şirket bu defa çok daha önemli hedeflere ulaşmak istiyor.

Astralis, ESPN’in haberine göre önümüzdeki yıl tıpkı Kuzey Amerika’da olduğu gibi franchising sistemine geçecek EU LCS’e dahil oldu. Takımın Riot Games’e 10.5 milyon euro slot parası ödemesi gerekiyor. Bununla birlikte kurulacak League of Legends takımı, gaming house ve oyuncu maaşları gibi yeni masrafların ortaya çıkması takımın yatırım almasının altında yatan nedenler arasında yer alıyor. CS:GO sahnesini kasıp kavuran organizasyonun League of Legends’ta da aynı başarıyı yakalaması bekleniyor. Danimarka merkezli organizasyonun tamamı Danimarkalı oyunculardan bir kadro kurması hayranların en büyük isteklerinden birisi. LoL takımı ile ilgili olarak da Riot Games sunucusu olan Deficio’nun organizasyona danışman olarak yardımcı olduğu biliniyor.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Samet

    10 Kasım 2018 at 13:00

    Başlık euro içerik dolar :)

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir