League of Legends

Arkadaşlarını al, Grup Ödülleri kazan!

Riot, oyuncuların, arkadaşlarıyla birlikte oyuna girmesini teşvik etmek için “Arkadaşlarını al, Grup Ödülleri kazan!” adı altında bir kampanya başlattı. Siteden yapılan açıklama ve etkinliğin detayları şu şekilde:

“Arkadaşlarla oynamanın LoL’ü ne kadar eğlenceli hale getirdiğini çok iyi biliyoruz. Bu yüzden, arkadaşlarınızla takım kurmanız için size ufak bir teşvik sunmak istedik. Önümüzdeki iki hafta boyunca, ister eski dostlarınızla, ister yeni arkadaşlarınızla grup oluşturup oyuna girdiğinizde Grup Ödülleri sayesinde alacağınız IP miktarı artacak. Yeni sistem, kurulu takımınızın kaç kişi olduğuna bağlı olarak alacağınız IP miktarını katlayacak. Deneme sürecinde, bu tür teşviklerin oyun kazanmanıza ve daha olumlu oyunlar oynamanıza yardımcı olup olmadığını görmeyi hedefliyoruz.

Sistem şöyle işleyecek:

Önceden kurduğunuz bir takımla herhangi bir eşleştirmeli sıraya girdiğinizde standart IP ödülünü katlama şansı elde edeceksiniz. Grup Ödülleri, normal IP ödüllerine çok benziyor ve hangi sırada oynandığına göre ölçekleri değişiklik gösteriyor. Örneğin Sihirdar Vadisi, Uğursuz Koruluk ve Sonsuz Uçurum sıralarından daha çok IP veriyor. Grubunuzun Grup Ödülü kazanmama ihtimali olsa da; genelde daha kalabalık gruplar, daha yüksek IP ödülü kazanıyor. Bazı şanslı oyuncuların, nadir de olsa çok büyük miktarda IP ödülü alma şansı oluyor. Sıraya tek başınıza girerseniz Grup Ödülleri’nden yararlanamıyorsunuz.

Aşağıdaki tablo, Grup Ödülleri’nde etkili olacak en yüksek artış oranlarını gösteriyor:

Gruptaki kişi sayısı    Maksimum Ödül
Tek kişi      Ödül yok
İki kişi      4 kat IP
Üç kişi      6 kat IP
Dört kişi      8 kat IP
Beş kişi      16 kat IP

Grup Ödülleri, önümüzdeki iki hafta boyunca devrede. Deneme süresini takiben bu özelliği geçici olarak devre dışı bırakıp, oyundaki etkilerini inceleyeceğiz. Kısa süre içinde yeni haberler ve bilgilerle karşınızda olacağız.”

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir