League of Legends

Amumu’ya iyileştirme geliyor

Dün gece itibariyle PBE sunucusuna eklenen değişikliklere göre önümüzdeki yamada Amumu’nun pasifi ve yeteneklerine bir takım iyileştirmeler gelecek.

Bir süredir Vadi’de göremediğimiz orman şampiyonlarına odaklanmak isteyen Riot Games, daha önce Amumu’nun da aralarında bulunduğu bir grup şampiyona iyileştirme getireceğini açıklamıştı. Bugün itibariyle PBE sunucusuna eklenen değişikliklerle Hüzünlü Mumya’nın yeni özelliklerini ve aldığı güçlendirmeleri görme şansı bulduk. Buna göre pasifi tamamen değişen ve yeteneklerinde de iyileştirmeye gidilen şampiyonu, önümüzdeki dönemlerde tamamen yetenek gücüyle oynanırken görme ihtimalimiz oldukça yüksek. Amumu’nun iyileştirme sonrası pasif, W ve R yeteneklerinde ortaya çıkan değişiklikler şu şekilde:

– Pasif: Şu anki haliyle Amumu’nun saldırıları, hedefin büyü direnci değerini kısa süreliğine düşürüyor. PBE’ye eklenen değişikliklere göre, yeni haliyle Amumu’nun düz vuruşları rakibi “lanetleyecek”. Bu etki ise şu demek, bundan böyle Amumu’nun düz vuruş yaptığı şampiyonlar üç saniye boyunca gelen tüm büyü hasarlarından ekstra olarak %10 oranında gerçek hasar da alacak.

– W yeteneği: Amumu’nun ağlamaya başlaması sonrası yakınındaki rakipler acı içinde kalarak her saniye en yüksek can değerlerinin belli bir oranını kaybediyordu. Buna ek olarak yetenek, artık pasiften gelen lanetleme etkisini de yeniliyor. Ağlayarak dolaşan Amumu, artık eskisinden daha çok tehdit oluşturuyor.

– R yeteneği: Amumu eskisi gibi çevresindeki rakip birimlerini sargıya dolayıp onlara hasar verirken, saldırmalarını ya da hareket etmelerini de 2 saniyeliğine engelliyor. Bunun yanında ulti de artık lanetleme etkisini yenileyecek. Yani takım savaşlarında beş kişiye tutturulan Amumu ultisi, verdiği yüksek hasarın yanında, rakiplerin tüm büyü hasarlarından ekstradan %10 gerçek hasar almalarına da sebep olacak.

Artık özellikle tekli dereceli sırada çokça görmeye başlayacağımız Amumu, tamamen yetenek gücüyle dahi oynanabilir. Yine de şampiyonu profesyonel sahnede görme ihtimalimiz oldukça düşük. Değişikliklerin PBE’de denendiğini, önümüzdeki günlerde ufak farklılıklar olabileceğini de hatırlatalım.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir