League of Legends

Amerika LCS’in yeni takımı NRG’nin 2016 kadrosu belli oldu

Team Coast’ın LCS’teki yerini satın alan ve yeni kurulan NRG takımının kadrosu belli oldu. Takımın bugün açıklanan kadrosu Impact-Moon-GMB-Konkwon şeklindeydi. Takımın nişancısının kim olduğu merak edilirken, beklenen açıklama geldi ve bu rolün sahibi Gravity takımından da hatırladığımız Altec oldu.

Amerika LCS, e-Spor sahnesine etki etmeye devam ediyor. Lig bittikten sonra LCS’teki yerini satacağını açıklayan Team Impulse ve Team Coast’ın bu açıklamaları, yeni yatırımcıların dikkatini çekmişti. Daha önce de marka değişikliğine giden Team Impulse’un (eski LMQ) yeni sahibinin kim olduğu hala belli değilken, Team Coast’ın LCS’teki yerini alan takım belirlendi. Sacramento Kings’in sahipleri arasında olan Andy Miller ve Mark Mastrov’un yatırımı ile Coast’ın yerini alan takım, NRG oldu. Yepyeni bir takım olan NRG’nin açıklanan kadrosu ise oldukça büyük yıldızları içeriyor. Team Impulse’tan Impact’i transfer eden takımın ormancısı genç Moon olurken, Kore Ligi’nden Jin Air takımının yıldız orta koridor oyuncusu Ganked by Mom takımın orta koridor oyuncusu oldu. Destek oyuncusu seçiminde Team Coast’ta da oynayan KonKwon’da karar kılınırken takımın nişancısının kim olacağı belli değildi. Yapılan açıklama ile bu oyuncunun Altec olduğu belirtilirken, takım kağıt üzerinde oldukça etkili gözüküyor.

Impact gerçek bir veteran oyuncu ve NRG’nin onun tecrübesinden faydalanacağı kesin. Bunun yanında GBM ve Altec gibi iki yıldız taşıyıcının kadroda bulunması da, NRG, şimdiden korkulan bir takım olacağı sinyalini veriyor. Takımın koçları arasında ise Origen’den tanıdığımız, sezonun ortasında takımın başına gelen ve Origen’in Dünya Şampiyonası’nda yarı finale çıkmasında büyük payı olan Hermit de bulunuyor. Team 8’ten tanıdığımız History Teacher ve Cloud9 takımından hatırladığımız Charlie de takımın koçları arasında yer alıyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir