League of Legends

Amerika LCS üçüncüsü Team Liquid oldu

Bugün oynanan Team Liquid-Team Impulse maçının ardından, rakibini 3-1 yenerek Kuzey Amerika LCS’i üçüncü olarak bitiren takım Team Liquid oldu. Takım, eğer TSM CLG’yi yenerse, direkt olarak Dünya Şampiyonası’na gitme hakkına sahip olacak.

Çekişmeli başlayan mücadelede Team Liquid, rakibine nazaran koridor değişikliğini çok daha iyi oynadı. Üst koridora yaptığı harika baskınla ilk kanı alan IWD, takımının koridor değişikliğini doğru ve iyi oynamasında büyük katkı sağladı. Dakika 15’te aldığı ejder sonucunda 5 oyuncusunu da kaybeden TL, bu dakikadan sonra ejderin kontrolünü TIP’e bıraksa da, 36. dakikada Fenix’in “3k elo” Orianna ultisi ile takım savaşını ve maçı kazanmayı başardı. 2. maç ise iki takımın da ilginç seçimler yaptığı bir maç oldu. TIP takımında Adrian’ın destek oyuncusu olarak Soraka’yı seçmesi büyük şaşkınlık yaratırken, TL takımında Quas’ın GP seçimi, akıllara UOL’u getirdi. Soraka’yı çok iyi kullanan takımda Rush’ın Evelynn’i, tüm takımı tek başına taşıdı. Maçı 9-0-6 gibi mükemmel bir skor ile bitiren Rush, karşılaşmanın MVP’siydi. 3. maç ise son zamanlarda izlediğimiz en ilginç maçtı. TIP’in büyük pozisyon hataları yapması sonucunda bu hataları iyi değerlendiren TL, dakika 3*’da inhibitör açmayı başardı. İlginç olan şey ise, bu dakikaya kadar sadece 1 skorun olmasıydı. Maçın skoru 5-1 olurken TIP’in en büyük hatası kararsız kalmaları ve istedikleri takım savaşlarını bir türlü bulamamalarıydı. 4. maç ise, serinin en hareketli geçen maçıydı. Team Liquid, rakiplerinden çok daha iyi takım savaşları çıkartırken, TIP takımında Apollo’nun sürekli olarak pozisyon dışı yakalanması, TIP’in sonunu getirdi diyebiliriz. Maçın kader anı ise TIP’in dakika 34’deki baron denemesiydi. TL oyuncularının üsse döndüklerini keşfettikleri anda barona başlayan oyuncular, oldukça doğru bir karar vermelerine rağmen, baronun sonunu getiremedi. Takımını ipten alan oyuncu ise, Orianna ile baronu çalan Fenix’ti. Bu noktadan sonra TL için maçı kazanmak hiç de zor olmadı ve seriyi 3-1 bitirdi.

Bu sonuçla playoffu 3. olarak bitirmeye hak kazanan Team Liquid, yukarıda da bahsettiğimiz üzere TSM-CLG karşılaşmasının sonucuna bağlı olarak Dünya Şampiyonası’na gitmeye hak kaanacak. TSM-CLG karşılaşmasını 23. Ağustos saat 23.00’da lolesports.com‘dan izleyebilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir