League of Legends

Amerika LCS 2016 Kış Mevsimi takımları belli oldu

2016 Kış Mevsimi sezonunda Amerika LCS’te mücadele edecek takımlar Spring Promotion Turnuvası’yla belirlendi. Normal sezonu 8. olarak bitiren Team 8 ile eşleşen Team Imagine, LCS’eçıkma mücadelesi verirken, ligi 9. olarak bitiren Enemy eSports, Team Coast ile LCS’teki yerini korumak için mücadele etti. Ligdeki problemleri Promotion Turnuvası’nda da sürdüren Enemy, Coast’a 3-0 yenilerek LCS’e veda etti. Kadrosunda Mancloud ve Fnatic’ten tanıdığımız Steelback’i de bulunduran Team Imagine ise, Cali ve Nien’in harika oyunlarına engel olamayarak T8’e 3-1 yenildi ve Yükselme Ligi’nde devam etmeye mahkum oldu.

League of Legends hayranlarının Coast-Enemy serisinden beklentisi, serinin başa baş geçeceği yönündeydi. Beklentilerin tam tersi gerçekleşti ve Coast oynanan 3 maçta da mükemmel bir performans sergiledi. Relegation maçlarındaki harika performansları ile akıllarda yer eden Cris, bu seride de mükemmel oynadı. İlk maçtaki Gangplank oyunu kusursuza yakıınken, 2. ve 3. maçtaki Olaf performansları Enemy’nin elini kolunu bağladı. 3. maçın sonunda backdoor yapan Cris, karşısında Shen olmasına rağmen Olaf ile tek başına maçı bitirdi diyebiliriz. İkinci seri olan Imagine-T8 serisi ise çok daha dengeliydi. İlk maçı kazanan T8, ikinci maçı Steelback’in harika performansı nedeniyle kaybetti. T8 takımı ile son maçına çıkan Calitrlolz, 3. ve 4. maçlarda takımını sırtladı. Uzun zamandır profesyonel sahnede olan ve üniversiteye devam edeceğini açıklayan oyuncu, son maçından zaferle ayrıldı. Imagine ise genel olarak Baby ve Moon’un pozisyon dışı kalmaları yüzünden süreli olarak dezavantajlı konuma düştü. Steelback, Fnatic zamanlarından bu yana performansını geliştirmiş gibi gözükse de, takımını sırtlayamadı ve mağlubiyeti engelleyemedi.

Turnuva sonucunda ise Amerika LCS 2016 Kış Mevsimi’nde mücadele edecek olan takımlar belli oldu: Counter Logic Gaming, Team SoloMid, Team Liquid, Team Impulse, Team Coast, Team 8, Cloud 9, Team Dignitas ve Renegades.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir