League of Legends

All-Star izlenme sayısı geçtiğimiz seneye göre artış gösterdi

Riot Games

All-Star izlenmesi geçtiğimiz seneye göre %37 artış gösterdi.

Günden güne büyüyen ve gelişen League of Legends sahnesinin bu gelişimini istatistikler de açıkça gösteriyor. Önce Worlds 2018 ardından da All-Star 2018 izlenme sayıları önceki seneye göre bir hayli artış gösterdi. Sektördeki rekabetin artması ve oyunun da eş zamanlı olarak gelişmesi izlenebilirliği bir hayli arttırıyor. Teknik geliştirmeler, başarılı etkinlikler ve rekabetin bir arada olduğu League of Legends her geçen gün popülerleşmeye devam ediyor. Çin izleyicisini bir kenara koyarsak All-Star 2017’de eş zamanlı izlenme ortalaması 245.000 civarındaydı. Bu sene ise bu sayı 335.000 civarına çıkarak inanılmaz bir artış gösterdi. Çin izleyicisini de işin içine kattığımızda geçen sene 11.000.000 civarında olan sayı bu sene neredeyse 13.000.000’a kadar tırmandı. Bu sene yeni gelen turnuva formatının da çoğu izleyici tarafından beğenildiğini belirtmek lazım. Bu artışta bunun da önemli bir payı var.

Turnuva Amerika’da düzenlendiği için ülkemizde izlenme sayısı diğer bölgelere göre biraz  düşük. Türkiye’de organizasyon sabaha karşı başladığı için de bu gayet normal. Buna rağmen belirli bir izleyici sayısına ulaşabiliyoruz. Sektörün bu denli bir büyüme göstermesi herkes adına sevindirici. Umarız 2019’da düzenlenecek All-Star etkinliğinden itibaren izleyici sayısı katlanarak artmaya devam eder.

1 Yorum

1 Yorum

  1. mustafa

    13 Aralık 2018 at 09:03

    Gece olmasıyla bir alakası olduğunu sanmıyorum. Riot tr eskisi kadar iyi çalışmıyor. All star ile aynı saatte elwind ve thaldrinin takımları vs atıyorlardı. Onlar 7000 izlenirken all star 2000 izleniyordu.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir