League of Legends

Akademi Ligi’nde son finalist 1907 Fenerbahçe Akademi oldu

1907 Fenerbahçe Espor

Son yarı final maçının bitişiyle finale kalan ikinci takım 1907 Fenerbahçe Akademi oldu.

Dün izlediğimiz harika HWA Gaming Akademi- Bahçeşehir SuperMassive Akademi mücadelesinin ardından ilk finalist HWA olmuştu. Bugün oynanan Beşiktaş Esports Akademi- 1907 Fenerbahçe Akademi maçının ardından yarınki final mücadelesinde HWA’nın rakibi 3-2’lik sonucun ardından  oldu

1. Maç

Mücadeleye agresif başlayan Kireas takımı adına ilk kanı orta koridordan almayı başardı. Orta koridorda Blue’yu bir kez daha yakalamayı başaran oyuncu Umut’a skor kazandırırken Alev Ejderi de alarak ciddi bir üstünlük yakaladı. Üst koridorda ise Mayhem erken oyunda neredeyse 50 minyon öne geçti. İlk kuleyi 13. dakikada alan Beşiktaş Esports Akademi çapraz harita hareketlerini çok iyi yaparak Mayhem’in üstüne oynayan rakibini kulelerle cezalandırmayı başardı. Takım savaşlarını çok iyi oynayan Beşiktaş, Baron’u da almayı başardı. Üstüne yapılan katliamla birlikte Beşiktaş Esports Akademi 27 dakikada maçı kazanmayı başardı.

2. Maç

Robin’in harika kula altıyla ilk kanı almayı başaran 1907 Fenerbahçe Akademi hızlı bir başlangıç yaptı. Robin’in aktif oyunu takımın öne geçmesinde büyük bir etken oldu. Bu etkili oyuna Blue ve Murmel’ın da katılmasıyla 1907 Fenerbahçe Akademi altın farkını 7000 civarına taşımayı başardı. Ardından Baron’u alan ekip 4 skor verdi ve işleri biraz zora soktu.  Yine de organize oyununu sürdüren Fenerbahçe 33. dakikada rakibini mağlup edip seride durumu 1-1’e getirdi.

3. Maç

Serinin üçüncü maçına hızlı başlayan taraff Beşiktaş Esports Akademi oldu. Takım doğru harita hareketleriyle erken oyunu önde geçirdi. Bu oyununa devam eden Beşiktaş, Kindred seçimini çok iyi kullandı. Böylelikle dakika 19’da 9000 altın farkı açıldı. Üstünlüğünü hissettirmeye devam eden ekip galibiyet koşulunu iyi belirledi. Takım olarak çok iyi oynayan Beşiktaş Esports Akademi 25 dakikada 3 inhibitörü de düşürdü. Ardından son ittirmeyi de başarıyla yapan ekip 26 dakikada maçı kapattı.

4. Maç

1907 Fenerbahçe maça çok iyi başladı. İki takım da hata yapmamaya özen gösterdi ancak 1907 Fenerbahçe Akademi harika makro oyun oynadı. Objektifleri teker teker toplayan ekip üstünlüğünü yavaş yavaş kabul ettirdi. Aktif bir şekilde haritanın her yerinde baskı kuran takım bir hatasıyla maçta avantajını kaybetti. Ardından koordine bir şekilde rakibinin hatalarını değerlendirmeyi başaran Fenerbahçe, 30 dakikada maçı kazandı. Seride durum 2-2 oldu ve dün olduğu gibi 5. maçı gördük.

5. Maç

Son maça girerken önceki maçlarda görmediğimiz şampiyonlar seçildi. Serinin son maçı olduğu için takımlar mücadeleye kısmen yavaş başladı. Ormancı-orta koridor iletişimini daha iyi sağlayan Fenerbahçe ilk kanı almayı başardı. Robin yine çok aktif bir oyun sergiledi. Alt koridorda da baskın bir oyun oynayan FBA, harika takım savaşları çıkardı. Robin’in baskın oyunuyla yan koridorların öne geçmesi, takım savaşlarında büyük etki yarattı. Üstünlüğünü çok iyi kullanan 1907 Fenerbahçe Akademi ejderleri de katlederek aradaki farkı açtı. Son anlara girerken iyi koordine olan 1907 Fenerbahçe Akademi maçı 23 dakikada kazandı ve finalde HWA Gaming Akademi’nin rakibi oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir