League of Legends

Akademi Ligi playoff eşleşmeleri belli oldu

Riot Games

Normal sezonda son haftanın tamamlanmasıyla Akademi Ligi playoff eşleşmeleri kesinleşti.

Bu sene geçilen partnerlik sistemiyle kurulan Akademi Ligi, genç oyuncuların kendini gösterme şansı bulduğu bir organizasyon. VFŞL takımlarının profesyonelliğiyle espora adımını çok daha kuvvetli atabilen genç oyuncular daha sağlıklı bir şekilde ekosisteme giriş yapabiliyor. Bu yönden önemi çok büyük olan turnuvada normal sezon maçlarının tamamlanmasıyla playoff çekişmesi başlıyor.

Akademi Ligi sistemi VFŞL sistemiyle neredeyse aynı. VFŞL’de bulunan 10 takım, akademi kadroları kurarak birbirleriyle mücadele ediyor. Genç oyuncular normal sezonda 18 maça çıkıyor ve ardından sıralamadaki ilk 4 takım playofflara kalıyor. Ligin VFŞL sisteminden tek farkı playoffa 6 değil 4 takımın kalıyor olması.

Normal sezon ilk dörtte bitirmeyi başaran takımlar, 1907 Fenerbahçe Akademi, HWA Akademi, Bahçeşehir SuperMassive Akademi ve Beşiktaş Esports Akademi oldu. Ligi lider bitiren 1907 Fenerbahçe Akademi dördüncü Beşiktaş Akademi’yle eşleşti. Ligi ikinci bitiren HWA Gaming Akademi ise üçüncü Bahçeşehir SuperMassive Akademi ile eşleşti. Direkt olarak yarı finalden başlayan turnuvada kazanan takımlar finalde kozlarını paylaşacak. Yarı final maçları 22-23 Mart, final maçı ise 24 Mart tarihinde oynanacak.

VFŞL gibi heyecanlı bir lig olan Akademi Ligi’nde birçok geleceği parlak yetenekli oyuncu bulunuyor. Zaman zaman ligde de forma şansı bulan akademi oyuncuları bu şekilde tecrübe ediniyor.  Yıllardır bu işin içinde olan ve birçok şeyle karşılaşmış takım yönetimlerinin tecrübelerinden yararlanabilen yeni esporcular için yaratılan bu fırsat meyvelerini veriyor. Çoğu takımın oyuncuları VFŞL’de kendine yer edinse de Steve Murphy, Luana, HWA Akademi oyuncuları ve Beşiktaş Akademi oyuncuları şu anda ligde kendini gösterip göze çarpan isimler oldu.   

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir