League of Legends

Agurin, 1907 Fenerbahçe’ye transfer oldu

1907 Fenerbahçe Espor

Son olarak Euronics Gaming forması giyen ormancı Agurin, gelecek mevsim için 1907 Fenerbahçe’yle anlaştı.

1907 Fenerbahçe, yerli çekirdeğini Türk asıllı oyunculardan kurdu. Geçtiğimiz mevsim Türk asıllı İsveçli oyuncular Bolulu ve Hades’i transfer eden ekip, koç pozisyonuna da Türk asıllı İngiliz isim Türkinatör’ü transfer etmişti. Takımın geçtiğimiz mevsim akademi kadrosunda bulunan Murmel da Alman vatandaşıydı. Yurt dışında oynayan Türkleri bulmaya devam eden ekip bir transfer daha gerçekleştirdi. Türk asıllı Alman ormancı Agurin, 1907 Fenerbahçe’ye transfer oldu.

Kariyerine 2017 yılında başlayan ormancı ilk olarak Astana forması giydi. Almanya Ligi’ne katılmak için eleme oynayan ekip turnuvaya veda etti. Ardından kısa bir süre MBL ve Black Lion forması giyen Agurin, bir başka Alman ekibi BIG’le anlaştı. BIG, European Masters elemelerinde boy gösterdi ancak Movistar Riders’a elendi ve Agurin takımdan ayrıldı. Türk asıllı ormancının bir sonraki durağı son olarak forma giydiği Euronics Gaming oldu. Euronics Gaming kadrosuyla Almanya Şampiyonluğu ve European Masters yarı finali gören ormancı önemli tecrübeler edindi.

Ormancının sıradaki durağı Türkiye oldu. Yerli statüsünde yer alacak ismin performansı bir hayli merak ediliyor. Geçtiğimiz mevsim Robin harika bir oyun ortaya koymuştu. Bakalım Agurin, Robin’in yarattığı etkinin üstüne çıkabilecek mi?

Kış Mevsimi’nde hem VFŞL’yi hem de Akademi Ligi’ni kazanan 1907 Fenerbahçe, bu başarıyı tekrarlamak istiyor. Takımın transfer politikası kaldığı yerden başarıyla devam ediyor. 1907 Fenerbahçe Akademi kadrosu: Cüce, Agurin, Blue/Bolulu, Hades/Luger, Only35/Nikola Senpai. 1907 Fenerbahçe, Akademi Ligi’nin favorisi olarak gösteriliyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir