League of Legends

Acorn, LGD Gaming ile kontratını yeniledi

LGD Gaming’in tecrübeli üst koridor oyuncusu Acorn, takım ile sözleşmesini yeniledi. Yapılan açıklamaya göre oyuncu hem üst koridorda görev alacak, hem de koç kadrosuna yardımcı olacak. Takım, dün yaptığı bir açıklamayla Heart’ı takımın koçu olarak transfer etmişti. Samsung Blue takımında Heart ile beraber oynayan oyuncunun koç Heart’a oldukça yardımcı olacağını söyleyebiliriz.

2015 LPL sezonunda Flame ile LGD’de üst koridor rolünde oynayan Acorn, takımın Yaz Mevsimi’ndeki şampiyonluğunda büyük rol oynadı. Daha önce Samsung Blue takımında mücadele eden oyuncu, bu takım ile 2014 Dünya Şampiyonası’nda yarı final oynamıştı. LGD’de öncelikli üst koridor oyuncusu olan Acorn, metaya çok çabuk alışabilen ve üst koridordan oyunu değiştirme yeteneğine sahip ender oyunculardan. Kore’deki en iyi Rumble oyuncularından birisi olarak gösterilen oyuncu, 2015 sezonunda 12 farklı şampiyonla oynayarak şampiyon havuzunun ne kadar geniş olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Ne var ki yıldız oyuncunun üst koridor pozisyonunda çok fazla oynamayacağı konuşuluyor. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Marin’in LGD’ye transfer olacağı dedikoduları göz önüne alındığında, Acorn’un koç olarak takıma katkı yapacağını söylemek yanlış olmaz.

LGD Gaming Yaz Mevsimi’nde şampiyon olmuş ve Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazanmıştı. D grubunda mücadele eden takım, grup aşamasındaki performansıyla hayranlarını hayal kırıklığına uğratmış ve turnuvaya erken veda etmişti. Takım, son olarak IEM San Jose turnuvasında da kötü bir performans göstermiş ve Team SoloMid’e elenmişti.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir