League of Legends

5Mid Özetliyor: LoL 7.20 yaması

Riot Games

Worlds heyecanının ardından oyuna eklenecek LoL 7.20 yaması detayları belli oldu. Evelynn bu yamada  baştan aşağı yenilenmiş haliyle vadiye inecek. Dönüşümlü Oyun modu Mutlak Karanlık, 13 Ekim 2017 saat 12.00’dan 17 Ekim 2017 saat 04.00’a kadar ve 20 Ekim 2017 saat 12.00’dan 24 Ekim 2017 saat 04.00’a kadar devrede olacak.

Şampiyonlar

Bu yamanın en büyük değişikliği Evelynn’e geldi. Ultisi dahil tüm yetenek kiti değişen şampiyon bambaşka bir şekil aldı. Şampiyonun yenilenmiş halini aşağıdan izleyebilirsiniz:

Brand’a gelen küçük bir değişiklik ile şampiyon artık pasifinin üstünde bulunduğu rakipleri öldürdüğünde küçük miktarlarda mana kazanacak. Graves’in taban saniye başı can yenilenme miktarı biraz güçlendirildi ve Q’sunun hasarı biraz arttırıldı. Karma da küçük bir güçlendirme alan bir başka şampiyon. Artık rakip şampiyonlara isabet ettirdiği yetenekler, bekleme sürelerini daha çok kısaltacak.

Çıktığından beri çeşitli değişikliklere uğrayan Ornn, bu yamadan da nasibini aldı. Şampiyonun Harlı Ateş yeteneği artık rakibinin kalan canına göre değil, azami can miktarına göre hasar verecek. Ancak bunu dengelemek için hasar yüzdeleri biraz düşürüldü. Kavuran Hücum’un isabet menzili 100’den 150’ye çıkarıldı. Ocağın Çağrısı kullanıldığında koça kafa atarken yaşanan gecikme de ortadan kaldırıldı.

Bu yamada kayda değer bir değişikliğe uğrayan son şampiyon Tahm Kench oldu. Şampiyonun pasifi Tadımlık’ın hasarı bir miktar arttırıldı. Ham Yap’ın tükürme sırasındaki duraksama süresi ise 2 saniyeden 1 saniyeye indirildi. Son olarak Tahm Kench’in ulti kullandıktan sonra Ham Yap yeteneğini 1 saniye boyunca kullanmasını engelleyen Çene Kilitlenmesi pasifi kaldırıldı.

Eşyalar

Yamadaki en önemli eşya güncellemesi Sterak’ın Güvencesi’ne getirildi. Eşyanın taban saldırı gücü arttırılırken can miktarı da arttı. Özel Pasif Cam Simidi ise artık taban saldırı gücünü arttırmak yerine sıvışma sağlayacak. Eşyanın yeni halinin fazlasıyla OP olduğunu belirtelim. Özellikle menzilsiz Üçlü Kuvvet kullanan Camille gibi şampiyonlar yeni Sterak ile çok daha etkili olacak.

Destek şampiyonlarının neredeyse vazgeçilmezi olan Eski Para ise ufak bir nerf yedi. Eşya artık daha az mana verecek. Riot aynı zamanda diğer bir destek başlangıç eşyası olan Büyü Hırsızının Marifeti’nin de AP miktarını arttırdı. Oyuncuları Eski Para’dan uzaklaştırmaya ve çeşitliliği arttırmaya yönelik yapılan bu hamle yine de beklenildiği gibi sonuç vermeyebilir. Eski Para artık en az 15 yerine 10 mana verecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir