Hearthstone

Hearthstone Grandmasters’ın başlangıç tarihi belirlendi

Blizzard’ın kart oyunu Hearthstone’un Grandmasters turnuvası 17 Mayıs Cuma günü başlayacak. Turnuvada toplam 48 oyuncu yer alacak.

Nihayet Hearthstone Grandmasters turnuvasının tarihi açıklandı. Programda Amerika, Avrupa ve Asya-Pasifik dahil üç bölge yer alacak. Her bölge on altı oyuncudan oluşacak. Bu, Grandmasters programının toplam 48 rakibi içereceği anlamına geliyor.

Program sekiz haftalık iki sezondan oluşacak. Maçlar ise Cumartesi-Pazar günü oynanacak ve Twitch üzerinden mücadeleler hayranlarla anlık bir şekilde paylaşılacak. En sonunda ise, her bölgeden iki oyuncunun ve Çin bölgesinden iki şampiyonun yer alacağı 500.000 dolar nihai bir turnuva düzenlenecek. Turnuva bir nevi, Grandmasters turnuvasının final sahnesi olacak.

Turnuvanın Amerika ayağında, rekabetçi Hearthstone hayranlarının tanıması gereken birkaç isim var. Bunların başında elbette eski Hearthstone Dünya Şampiyonu ve içerik yaratıcısı James “Firebat” Kostesich geliyor. İkinci olarak ise, HCT 2019 yarışmacısı Brian “Bloodyface” Eason geliyor.

Hearthstone’un büyük ustalarının yer alacağı turnuvanın başlangıç tarihi, 17 Mayıs Cuma günü. Turnuvanın her aşaması ayrıca Twitch üzerinden anlık olarak paylaşılacak. Hearthstone’un rekabetçi arenasını takip etmek ve bir şeyler öğrenmek isteyen herkesin turnuvayı takip etmesinde fayda var, nihayetinde turnuvaya katılacak her isim, kendi bölgesinin ‘büyük usta’sı.

Hearthstone Grandsmasters turnuvası ile ilgili gelişmeleri güncel bir şekilde takip edebilmek için 5Mid ile kalın!

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir