Halo

Microsoft’un yeni planı: Halo Infinite’te, battle royale modu olacak

Bir Microsoft çalışanın verdiği bilgiye göre, yeni çıkacak olan Halo oyunu Infinite’te, Fornite ve Apex Legends benzeri bir battle royale modu olacak.

Microsoft’un ilk olarak XBOX için 2001 yılında piyasa sürdüğü Halo’nun o günden bugüne birçok farklı oyunu çıkartıldı. Oyunun dünyanın birçok farklı yerinde hâlâ kendisine sadık büyük bir hayran kitlesi bulunuyor.

Microsoft, Bungie Studios ile 2007 yılında yollarını ayırdığında, Halo ile ilgilenmesi için 343 Industries’i kurmuştu. Şirket kurulduğundan beri onlarca Halo oyununa ve projesine imza attı. Yakın vakitte de Halo’nun son oyunu Infinite’i çıkaracak şirket oyuna battle royale modu getirecek.

Microsoft’un içinden alınan bilgiye göre, bu son çıkacak Halo oyununda, Fortnite ve Apex Legends’takine benzer bir battle royale modu bulunacak. Lakin bu mod, Fortnite ve Apex Legends gibi oyunların oyuncu kitlesine kendisine çekebilir mi, orası biraz şüpheli.

Petri.com’un genel yayın yönetmeni Bard Sams, Youtube sayfası üzerinden yaptığı açıklamaya göre, Microsoft, rakam hakkında net bir şey söylenmese de, Infinite için epey geniş bir miktarda yatırımda bulunmuş, ki bu miktarın en azından bir battle royale oyun modu yapmak için yeterli olduğu düşünülüyor.

Bard Sams açıklamasının devamında şunları dile getirdi: “Bu noktada, Fornite ve Apex Legends’ı bitirmeyecekler… Onların yaptıklarının aynısını kopyalamak istemiyorlar. Ama yeni nesil Halo multiplayer için yeni bir lezzet getireceklermiş gibi. Öyle ki erken gelişim aşamasında birçok şey değişebilir, sıklıkla değişecektir.”

Halo’nun yeni oyunu Infinite hakkındaki gelişmeleri güncel olarak takip edebilmek için 5Mid ile kalın!

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir