Haber

Xbox, Netflix benzeri Game Pass servisini duyurdu

Dünyanın en popüler oyun konsollarından olan Xbox, Netflix benzeri bir mantık ile çalışacak sistemi Game Pass’ı duyurdu. Servisin aylık 9.99 dolarlık bir ücreti olacak. Bu değişikliğin Xbox platformundaki en büyük gelişmelerden birisi olduğunu söylememiz mümkün.

Game Pass sistemine baktığımızda oldukça basit bir mantığın kullanıldığını görüyoruz. Aylık 10 dolar ödeyen kullanıcılar, Xbox One ve Xbox 360 oyunlarının bulunacağı 100 oyundan dilediğini oynayabilecek. Oyun listesinin sürekli değişeceği, zaman içerisinde farklılıklar getirileceği de belirtiliyor. Microsoft şu an için tüm listeyi henüz yayınlamadı fakat başlangıç için en azından Halo 5: Guardians, Payday 2, NBA 2K16 ve SoulCalibur II oyunlarının olacağının garantisini verdi.

Game Pass’ın en büyük özelliği ise Nvidia’nın GeForce Now gibi abonelik sistemlerinin aksine kullanıcıların oyunları bilgisayarlarına indirebilecek olması. Böylelikle oyuncular gecikme, lag ya da internet kullanımı gibi konuları dert etmek zorunda kalmayacak. Ayrıca Game Pass kullanıcıları, beğendikleri oyunları “büyük bir indirim” ile satın alma seçeneğine de sahip olacak.

Öte yandan kullanıcıların oynamak istediği her oyunu bilgisayarlarına indirmek zorunda olup olmadığı ise henüz kesin değil. Doğal olarak kullanıcılar bazı oyunları sadece denemek için oynayabilir ya da oyunların Xbox’ın hafızasında yer kaplamasını istemeyebilir.

Servisin sonbahar aylarında yayınlanması bekleniyor. Xbox Live Gold üyeleri ise tüm dünyanın kullanımına açılmadan önce Game Pass’ı ilk deneme fırsatını yakalayacak kullanıcılar olacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir