Haber

The Last of Us Part 2, belirsiz bir süreliğine ertelendi

The Last of Us Part 2, belirsiz bir süreliğine ertelendi

Uzun süredir beklenen, Naughty Dog’un 2020 senesi için en büyük projesi olan The Last of Us Part 2’nin çıkışı belirsiz bir süre erteledi.

Birçok oyuncu tarafından oyun tarihinin en başarılı yapımlarından birisi olarak gösterilen The Last of Us’ın devam oyunu, PlayStation Experience 2016’da duyurulmuştu. O günden beri serinin hayranları ve oyun basını tarafından sabırsızca beklenen yapım, çıkış tarihi olarak 21 Şubat 2020’yi göstermişti.

Ne yazık ki oyun, vadettiği tarihte çıkamamış ve 3 ay ertelenerek gözlerimizi 29 Mayıs 2020’ye çevirmemizi sağlamıştı.

Bugün Sony’den ve Naughty Dog’dan gelen açıklamaya göre The Last of Us Part 2’nin çıkış tarihi hem lojistik sorunlar hem de Dünya genelindeki kriz nedeniyle belirsiz bir süre ertelendi.

Naughty Dog’un Twitter’dan paylaştığı açıklama şu şekilde:

“Gördüğünüz gibi The Last of Us Part 2’nin çıkış tarihi ertelendi. Bu haberin bizi olduğu kadar sizi de hayal kırıklığına uğrattığına eminiz. Size biraz daha fazla bilgi verebilmek için topluluğumuzun tümüne ulaşmak istedik.

İyi haber, The Last of US Part 2’nin geliştirme aşamasını neredeyse bitirdik. Son sorunları düzeltiyoruz.

Yine de oyunu bitirirken bile kontrolümüz dışındaki lojistik sorunlar ile karşılaşıyoruz. Herkesin aynı anda projemizi oynayacağından emin olmak istiyoruz ve herkes için en iyi deneyimi korumak için mümkün olan her şeyi yaptığımızdan emin olmak istiyoruz.

Bu karar bizi şaşırtsa da kısa sürede bunun bütün oyuncularımız için en iyi ve adil seçim olduğunu anladık.  Bunun uzun bir erteleme olmayacağını düşünüyoruz. Elimize bilgi geçtiği anda sizinle paylaşacağız.

Sağlıcakla kalın!”

Sony ve Naughty Dog, Dünya üzerindeki tüm oyuncuların oyunu aynı anda deneyim edebilmesi için çıkış tarihini belirsiz bir süre erteledi. Şu anda popüler yapımın devam oyununu ne zaman konsollarda görebileceğimize dair bir bilgi yok.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir