Haber

Road to Blizzcon’un detayları belli oldu

MOBA severlerin yeni gözdesi Heroes of the Storm’un büyük turnuvasına katılacak olan takımların belirlenmesinde önemli rol oynayacak elemelere dair yeni bilgiler açıklandı.

İlk olarak Heroes of the Dorm gibi küçük bir turnuva ile işe başlayan Blizzard, bu sefer daha büyük bir proje planlamış. Heroes of the Storm Dünya Şampyionası başlamadan önce Amerika, Avrupa, Çin, Kore ve Tayvan’da yerel eSpor organizasyonlarla iş birliği yapılarak önce bölgesel elemeler düzenlenecek. Elemeler sonucunda Kore ve Tayvan’dan birer ve geriye kalan bölgelerden ikişer takım California’nın Anaheim kentinde düzenlenecek olan HotS Dünya Şampiyonası’na katılma hakkını elde edecek. Sonunda Amerika Bölgesel Elemeleri’ne katılacak olan takımların belli olacağı Road To Blizzcon’a ait yeni detaylar ise sonunda açıklandı.

Önümüzdeki üç ay içerisinde üç ayrı açık eleme turnuvası düzenlenecek. Bu turnuvalarda başarılı olan 5 takım ise toplamda 8 takımın katılımı ile gerçekleşecek 100.000 dolar ödül havuzuna sahip Amerika Bölgesel Elemelerine katılacak. Her biri hafta sonunda yapılacak olan turnuvalar sırasıyla 13-14 Haziran, 11-12 Temmuz ve 8-9 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu turnuvaların ardından ise toplamda 8 takımın katılımı ile üç ayrı turnuvada daha düzenlenecek. Bu turnuvalar ise 20-21 Haziran, 18-19 Temmuz ve 21-22 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek.

Haziran ayında gerçekleşecek olan turnuvada takımlar toplamda 15.000 dolarlık ödül havuzu ve Amerika Bölgesel Elemeleri’nde yer elde etmek için birbirleriyle mücadele edecek. Temmuz ve Ağustos aylarında gerçekleşecek olan elemeler ise 25.000 ve 35.000 dolar olmak üzere daha büyük bir ödül havuzuna sahip olacak ve bir önceki elemeye benzer bir şekilde bu elemelerin de finalistleri bölgesel elemelere katılmak hakkı kazanacak. Haziran ayında Blizzard, ESL ve Twitch iş birliği ile başlayacak olan elemelere kayıtlar şimdiden başlamış durumda.

Gerçekleşecek elemeler için Blizzard, Road to Blizzcon’a Dota’dakine benzer bir yeni kahraman seçim aşaması getirmiş. Her takım seçim aşamasına başladıklarında önce bir kahramanı yasaklayacaklar. Ardından her iki takım da bir kahraman seçtikten sonra takımlar tekrar bir kahraman yasaklama hakkına daha sahip olacak. Böyle bir değişiklik yapılarak özellikle elemeler ve Dünya Kupası’ndan önce, ilk seçimi yapan takımın güçlü kahramanları seçerek haksız bir avantaj ele geçirmesi ve takımların kahraman seçim aşamasına daha çok kafa yorması hedeflenmiş.

500.000 dolar Dünya Kupası’nın toplam havuzu olamak üzere bütün bu süreç içerisinde toplamda 1.2 milyon dolar ödül havuzuna sahip olan HotS, MOBA sahnesine etkili bir giriş yapacak gibi görünüyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir