Haber

Mixer yayıncısı Shroud ABD’de izleyicilerinin %85’ini kaybetti

Geçtiğimiz Ekim ayının sonunda Shroud, Twitch’ten ayrılarak Microsoft’un yayın platformu Mixer ile çok yıllı bir sözleşme imzalamıştı.

Kanadalı yayıncı Michael “Shroud” Grzesiek, Twitch üzerinden yayın yaparken çok yüksek izleyici rakamlarına ulaşan bir yayıncıydı. Eski profesyonel CS:GO oyuncusu FPS türü oyunları yüksek seviyede oynamasıyla ve eğlenceli kişiliği ile birçok insanı ekrana kitlemeyi başarmıştı. Fakat görünen o ki bir yayın platformu olarak Twitch de bu başarıda büyük pay sahibi.

Eski CS:GO profesyoneli Ekim ayının sonunda 718,000 izleyiciye ulaşmıştı. Bu sayı, Mixer’ın aynı aydaki toplam ABD izleyici sayısının 1.62 katı. Bu istatistikler Mixer’ın Shroud’u istemesinde de çok etkili oldu. Platforma oldukça büyük yatırımlar yapan Microsoft daha önce ünlü yayıncı Ninja ile de anlaşmıştı.

Başarılı yayıncı Mixer’a geçtikten sonra 718,000 olan izleyici sayısı Kasım ayında 231,000’e kadar geriledi. Shroud’un bu izleyicilerinin yarısından fazlası, Mixer’a yeni katılan üyeler oldu. Yani aslında Mixer Shroud ile bolca yeni izleyici kazanmış oldu. 127,000 hesap Shroud ile beraber Mixer’a yeni katıldı ve özel olarak Shroud’u izlediler.

Ninja’nın Mixer’a geçmesi için ödenen miktar olarak 40-50 Milyon dolarlar konuşuluyordu. Shroud Ninja kadar büyük bir kitleye hitap etmese de çok başarılı bir yayıncı. Mixer’a geçerken Shroud’a da çok büyük ücretler ödendiği konuşuluyor. Bakalım Twitch üzerinden inanılmaz başarılar elde eden yayıncı, gelecek dönemlerde bu başarıyı Mixer ile elde edebilecek mi?5m

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir