Haber

İlk Heroes of the Storm Dünya Şampiyonu Cloud9 oldu

Düzenlenen ilk Heroes of the Storm Dünya Şampiyonası geçtiğimiz günlerde son buldu. Finalde Dignitas’ı 3-0 yenen Cloud9, şampiyon oldu.

Amerika’nın en güçlü takımlarından olan Cloud9 şampiyon olarak turnuvanın 200.000 dolarlık ödülünü de rakiplerini domine ederek kazandı. Amerika Bölge Şampiyonu olan Cloud9, turnuva boyunca sadece 1 maç kaybederek (grup aşamasında finalde karşılaştığı Dignitas’a) etkileyici bir performans sergiledi.

Grubundan Dignitas’ın önünde 1. olarak çıkan Cloud9, Kore Şampiyonu olan Team DK’yı 2-0 yendi. Alışılmadık kompozisyonlar ile akılları karıştırmasına rağmen Koreli rakiplerini oldukça etkileyici bir şekilde yenen Cloud9, durdurulamaz gözüktü.

Final yolunda Dignitas ise Avrupa Bölge Şampiyonu olan Na’Vi’yi 3-0 geçerek Na’Vi’den rövanşı almış oldu. Cloud9 gibi Dignitas da oldukça etkileyici bir performans sergiledi.

Grup aşamasında Dignitas’a bir maç kaybetmesine rağmen finalde hiç maç kaybetmeyen ve Team DK karşısındaki performansını bu seride de sergileyen Cloud9, ilk Heroes of the Storm şampiyonu olarak tarihe geçti.

Finalde yenilen Dignitas’ın da gururlanması gerektiğini belirtelim. Avrupa Bölge Şampiyonu olan Natus Vincere’yi domine eden Dignitas’ın sezonun ortasında kurulduğunu göz önünde bulundurmak gerekiyor. Takımın şu ana kadar ne kadar yol kat ettiğinin de takdir edilmesi gerekiyor.

Uzun bir süre boyunca Amerika’nın en iyi takımı gösterilen Tempo Storm’un gölgesinden kurtulmayı başaran ve Dünya Şampiyonu olan Cloud9’ı tebrik ediyoruz.

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir