Haber

HotS 2016 Bahar Şampiyonası’nın detayları açıklandı

Blizzard, bugün yaptığı açıklama ile Heroes of the Storm 2016 Bahar Şampiyonası’na katılacak takımların belirleneceği bölgesel eleme turnuvalarının tüm detaylarını duyurdu. Yıl boyunca düzenlenecek üç turnuva ile dağıtılacak toplam 4 milyon dolarlık küresel şampiyona ağının ilk etabı olan Bahar Şampiyonası, 1-3 Nisan tarihleri arasında Güney Kore’nin başkenti Seul’de oyunseverler ile buluşacak. Ancak oraya gitmek için takımların önünde uzun bir yol bulunuyor.

Elemeler şimdiden Kore, Çin ve Güneydoğu Asya’da başlamış durumda. Kore elemeleri 20 Mart’taki final ile son bulacak ve 200.000 dolar ödül dağıtacak. Çin’deki takımlar ise 24 Ocak’ta final mücadelesine çıkacak ve 100.000 dolarlık ödül havuzundan paylarına düşeni alacak. İki bölgeden de ikişer takım Bahar Şampiyonası’na katılacak. Kuzey Amerika elemeleri Şubat sonunda, Avrupa elemeleri ise 5-6 Mart’ta IEM Katowice kapsamında Polonya’da düzenlenecek. Bu iki bölgenin katılımcı takımları da 100’er bin dolar ödül havuzu için yarışacak ve iki bölgeden de ikişer takım büyük finallere gitmeye hak kazanacak.

Bu dört bölge haricinde Avustralya, Tayvan, Latin Amerika ve Güneydoğu Asya bölgelerinden takımlar da birer katılımcıyı şampiyonaya göndermek için yarışacak. Heroes of the Storm 2016 Bahar Şampiyonası, toplamda 500.000 dolar para ödülü dağıtacak.

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir