Haber

Heroes of the Storm’a güncelleme geldi

Blizzard’ın çiçeği burnunda MOBA oyunu Heroes of the Storm gün geçtikçe gelişiyor. Yeni gelen güncelleme sayesinde oyuna bir sürü yenilik ve değişiklik geldi. Bu durum, her oyunda olduğu gibi HotS oyuncularını heyecanlandırarak oyuna renk ve yeni bir heyecan katıyor.

Warcraft dünyasına aşina olan oyuncuların hemen tanıdığı Kael’thas ise sınırlı Heroes of the Storm kahramanlarına eklenen yeni kahraman olarak karşımıza çıkıyor. “Ranged Assassin” rolünde oynanan bu kahramanın kitle kontrolü sağlayan ve alana hasar veren yetenekleri bulunuyor. Genellikle ateşin gücünü kullanan bu yeni kahramanı oyunlardaki seçimlerde sık sık göreceğimizi düşünüyoruz.

Bir sürü kahramanda yapılan değişikliklerden birkaçını kısaca özetledik. Güncellemenin ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Diablo

Diablo’ya “Life Leach “ adında yeni bir yetenek eklendi. Bu yetenek Diablo’nun saldırısını ve çan çalmasını artırıyor. Ancak Diablo gücünü normal saldırılardan almadığı için bu yetenek pek tercih edilmeyecektir.  Shadow Charge / Over Power kombinasyonun zayıflatması sayesinde bu kombinasyonun gücü azaldı. Bir yandan zayıflatmaların hedefi olan Diablo, yeni yeteneği sayesinde başlatıcı rolünün yanında yeni bir role sahip oldu.

Rampage adlı bir başka yeteneği sayesinde Diablo, Fire Stomp kullanıldığında 2 saniye boyunca + %20 hareket hızı ve + %50 normal atak hasarı kazanıyor. Bu sayede Diablo daha takım savaşlarında daha mobil bir hale gelerek oyun içinde daha etkili hale geliyor. Genel olarak Diablo, artık eskisinden daha kırılgan bir hale geldi ama hasar yapma potansiyeli oldukça arttı.

Bunların yanında en çarpıcı değişikliklerden birisi ise Diablo’nun at yerine hızlandırma olarak 4 ayak üzerinde koşması oldu.

E.T.C.

Diablo gibi E.T.C üzerinde de büyük değişiklikler meydana geldi. E.T.C.’nin sürekli itilip kakılan ve kullanılmayan yeteneklerinin yanında 20. seviyede gelen güçlü bir yeteneği değiştirildi. Karakterin oldukça köklü değişikliklere uğramasına rağmen karakterin oynanış tarzında çok da bir değişiklik meydana gelmiyor.

Muradin

Bu güncelleme sayesinde daha da güçlenen Muradin artık eskisinden daha çok hasar verecek. Yeteneklerinde yapılan gelişmeler sayesinde rakiplerini avlama konusunda daha etkili bir hale gelen Muradin “Give ‘em the Axe!” yeteneğiyle yavaşlatılmış veya sersemletilmiş hedeflere %75 daha çok vuracak.

Sonya

Sonya da güncellemenin şanslı kahramanları arasında yer alıyor. Yeni muazzam bir skin’in yanında Sonya’nın yeteneğinin birçoğunda güçlendirmeler yapıldı. Boon of the Ancients yeteneği kaldırılarak etkileri Mystical Spear’a eklendi. Yetenekleri üzerindeki güçlendirmeler sayesinde artık daha fazla hasar yapacak olan Sonya, ilerleyen günlerde oyunun en popüler kahramanlarından biri olacağa benziyor.

Gazlowe

Gazlowe’da yapılan değişiklerin diğerlerine göre daha dengeli olduğunu söyleyebiliriz. Yapılan zayıflandırmaların yanında Deth Lazor üzerinde yapılan değişiklik bu zayıflandırmaları dengeliyor. Deth Lazor’un kullanıldıktan sonra maksimum kapasiteye ulaşması için geçen süre azaltılarak 3’e düşürüldü. Bunun yanı sıra başka güçlendirmeler yapılan bu kahraman artık takım mücadelelerinde daha aktif hale geliyor.

Anub’arak

Impale ve Burrowing  Charge yeteneklerini animasyon süresi azaltıldı. Böylece Anub’arak takım savaşlarında daha hızlı bir şekilde davranarak daha etkili olabiliyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir