Haber

Heroes of the Storm artık açık beta

Blizzard’ın yeni gözdesi Heroes of the Storm kısa bir süreliğine de olsa açık beta’ya geçti. Ocak ayından beri kapalı beta olan oyun, asıl çıkış tarihi olan 2 Haziran’a kadar açık beta olacak. Diğer MOBA’lardan farklı olan bu oyunu kapalı beta sürecinde test edebilme imkânı bulamamış oyuncular için deneme fırsatı sunan Blizzard, bu oyun sayesinde sahip olduğu kitleyi büyük bir oranda artırmayı hedefliyor. Henüz kapalı beta aşamasındayken bile 11 milyon gibi büyük oyuncu kitlelerine ulaşmayı başaran oyun, açık beta sürecinde ve ilerleyen zamanlarda daha çok oyuncunun favorisi olacağa benziyor.

Geliştirdiği oyun hakkında kendine güveni tam olan Blizzard, yaptığı açıklamada oyuncuların açık beta sürecinde bazı hatalarla veya sorunlarla karşılaşması durumunda oyun severlere oyunun hala “Open Beta” olduğunu ve çıkış tarihinin henüz gelmediğini vurguluyor. Bunun yanında Blizzard, kendi çıkardığı işten öylesine memnun olmalı ki oyunculara sıra bekleme ihtimallerine karşı esprili bir şekilde uyarıda bulunuyor.

Oyun dünyasında oldukça popüler olan Blizzard yaptığı oyunlar dışında, geliştirdiği reklam taktikleri ve kampanyaları ile adından söz ettiriyor. Bu reklam stratejilerinden birini de Heroes of the Storm için uygulayan Blizzard, oyunun çıkışıyla beraber bir etkinlik hazırlıyor. Oyunun çıkış tarihinden bir gün önce yani 1 Haziran’da başlayacak olan bu etkinlik Londra’da düzenlenecek. Bu etkinlikte maçların dışında oyuncularla ve oyunun yapımcılarıyla yapılacak röportajlar yer alacak. Canlı müziğin bile yer alacağı bu etkinlik, yapılacak yayınlar sayesinde bütün dünya tarafından izlenebilecek.

Tüm bunlara ilaveten henüz açık beta olan oyunun şimdiden turnuvalarının düzenlenmesi ve Dünya Şampiyonası’nın hazırlıklarına başlanması, oyunun eSpor sektöründeki yerini hemen alacağını ve Blizzard’ın oyundan beklentilerinin ne kadar büyük olduğunu bizlere gösteriyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir